Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Panasonic True 4K Roadshow – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 14 maja 2015 roku w hotelu Hilton w Warszawie firma Panasonic zorganizowała spotkanie pod hasłem Panasonic True 4K Roadshow, w którym uczestniczyli przedstawiciele prasy branżowej oraz projektanci i instalatorzy wizyjnych systemów dozorowych.Spotkanie, którego celem było zaprezentowanie najnowszej linii produktowej firmy Panasonic, poprowadził Dariusz Łabędzki. Prelegent omówił najnowsze tendencje rozwojowe w dziedzinie wizyjnych systemów dozorowych i wyjaśnił, jakie korzyści wynikają ze stosowania sieciowych kamer zgodnych ze standardem 4K.Podczas prelekcji została zaprezentowana jedna z takich kamer. Uczestnicy spotkania mieli okazję naocznie przekonać się o jej zaletach. Na szczególną uwagę zasługuje szerokokątny układ optyczny tej kamery, którego konstrukcja jest dostosowana do rozdzielczości 4K. Automatyczna regulacja wzajemnego ustawienia matrycy CMOS i obiektywu odbywa się z dokładnością do 2 μm, zaś moduł kamerowy jest umieszczony w szczelnej obudowie, która całkowicie uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń oraz wody deszczowej do jej wnętrza. Dzięki temu unika się konieczności przeprowadzania jakichkolwiek czynności konserwacyjnych, zaś okres bezawaryjnej eksploatacji kamery jest wydłużony do siedmiu lat.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na nowoczesne rozwiązania technologiczne przyczyniające się do poprawy jakości obrazu podczas pracy kamery w trudnych warunkach środowiskowych. Klosz stanowiący fragment obudowy jest pokryty substancją czynną, powodującą samoczynne usuwanie kropel wody z jego zewnętrznej powierzchni, zaś elektryczny dehydrator o innowacyjnej konstrukcji, umieszczony wewnątrz obudowy, nie dopuszcza do kondensacji pary wodnej na wewnętrznej powierzchni klosza. Dzięki temu układ optyczny kamery może poprawnie pracować nawet w bardzo złych warunkach pogodowych.

Na uwagę zasługuje nie tylko innowacyjna konstrukcja kamery, ale również jej oprogramowanie. Firma Panasonic udoskonaliła powszechnie znane metody kompresji obrazu i dostosowała je do rozdzielczości 4K. W ten sposób przepływność wyjściowego strumienia danych została ograniczona do akceptowalnego poziomu przy zachowaniu wysokiej rozróżnialności szczegółów obrazu.

W drugiej części spotkania prelegent szczegółowo omówił sposób programowania kamery i zaprezentował interfejs sieciowy umożliwiający sterowanie jej pracą.

Należy podkreślić, że poza kamerami o rozdzielczości 4K w ofercie firmy Panasonic dostępne są także inne urządzenia wchodzące w skład sieciowych systemów dozorowych o wysokiej rozdzielczości. Należą do nich rejestratory wizyjne i sieciowe jednostki pamięci o dużej pojemności, o czym uczestnicy spotkania zostali poinformowani podczas prezentacji planów produkcyjnych i najnowszych materiałów marketingowych firmy Panasonic. Organizatorom należą się podziękowania za atrakcyjną formę spotkania oraz za starannie przygotowane prezentacje.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony