Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Panasonic CCTV Roadshow 2007 - Podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Panasonic Roadshow W dniu 9 października w siedzibie firmy Panasonic Polska odbyła się pierwsza z cyklu czterech prezentacji w ramach Roadshow 2007 systemów telewizji dozorowej. Na październikowe spotkania, zorganizowane w czterech miastach na terenie kraju (9.10. w Warszawie, 11.10. w Poznaniu, 16.10. w Krakowie, 18.10. we Wrocławiu), zaproszono przedstawicieli wszystkich zainteresowanych firm oraz instytucji, a także prasy branżowej – czasopism Systemy Alarmowe i Zabezpieczenia.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a wszystkie przygotowane przez organizatorów miejsca były zajęte.

Firmę Panasonic reprezentowali Trevor Brown (Head of System Solutions CEE), Hideo Hiraishi (PSS Security Marketing Team) oraz Dariusz Łabędzki (Area Sales Manager).

Dariusz Łabędzki przywitał wszystkich zebranych gości, a następnie, w kilku zdaniach, przedstawił historię firmy. Słuchacze mieli okazję dowiedzieć się, że Panasonic to marka handlowa koncernu Matsushita Electric Industrial, który jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu elektronicznego i czołowym dostawcą produktów elektroniki użytkowej.

Przedsiębiorstwo założył Konosuke Matsushita w 1918 roku w Osace w Japonii; z 3 pracowników rozrosło się do 260 000 zatrudnionych na całym świecie. Panasonic Polska funkcjonuje jako przedstawicielstwo handlowe koncernu od maja 1993 roku.

Panasonic jest jednym z czołowych producentów systemów telewizji dozorowej (w tym roku mija 50 lat od momentu pojawienia się pierwszej kamery – powiedział Dariusz Łabędzki. Zapewnił też, że – Panasonic jest również pionierem we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych, podnoszących jakość i zwiększających funkcjonalność systemów CCTV, a systemy zabezpieczeń ze znakiem Panasonic to gwarancja najwyższej jakości, niezawodności oraz bezpieczeństwa.

Firma posiada w swojej ofercie cała gamę produktów (kamery, krosownice, rejestratory, monitory, urządzenia IP, oprogramowanie zarządzające itp.), gdyż, jak twierdzi Dariusz Łabędzki – Panasonic preferuje sprzedaż kompletnych, bardzo efektywnych i niezawodnych systemów monitoringu wizyjnego, które działają o wiele lepiej niż systemy uzupełniane produktami innych producentów.

Prezentacja była prowadzona bardzo sprawnie i ciekawie. W pierwszej części obejmowała systemy analogowe, w drugiej organizatorzy przedstawili sieciowe rozwiązania telewizji dozorowej. Szczególne zainteresowanie oraz pytania uczestników dotyczyły produktów IP, wśród których firma Panasonic posiada wiele innowacyjnych rozwiązań.

Panasonic Roadshow Dużo uwagi prowadzący poświęcili autonomicznym rejestratorom sieciowym serii I-PRO WJ-ND200 i WJ-ND300A. Urządzenia te pozwalają na rejestrację strumieni wideo z 16 lub nawet 32 kamer. Co najważniejsze, urządzenia te, w porównaniu do systemów rejestracji opartych na komputerach PC z systemem operacyjnym Windows, gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa. Wątek bezpieczeństwa oraz profesjonalizacji systemów CCTV często przewijał się podczas szkolenia.

Efektowna multimedialna formuła prezentacji (poszczególne cechy produktów ilustrowane były krótkimi filmami, pozwalającymi uczestnikom docenić zalety przedstawionych rozwiązań) sprawiła, iż konferencja  jeszcze bardziej zyskała na atrakcyjności.

W trakcie przerwy oraz po szkoleniu, podczas rozmowy z osobami prowadzącymi, istniała możliwość praktycznego zapoznania się z produktami firmy Panasonic oraz ewentualnego uzupełnienia wiedzy.

Teresa Karczmarzyk
Patryk Gańko

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony