Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Ogólnopolskie Szkolenie Projektowe Schrack Seconet 2011 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

schrack_seconet_logotyp_20015 czerwca 2011 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie odbyło się kolejne Ogólnopolskie Szkolenie Projektowe firmy Schrack Seconet Polska – polskiego oddziału jednego z największych i najbardziej znanych producentów systemów ochrony przeciwpożarowej na świecie. W szkoleniu wzięło udział prawie 260 osób, głównie projektantów SSP oraz specjalistów z branży zabezpieczeń. Oprócz przedstawicieli firmy Schrack Seconet Polska w gronie autorów wygłoszonych referatów znaleźli się zaproszeni goście: Jerzy Ciszewski i Janusz Sawicki z Instytutu Techniki Budowlanej. Organizatorzy spotkania umożliwili również prezentację dźwiękowych systemów ostrzegawczych firmie TOA ELECTRONICS EUROPE.

 

 

Shrack_szkolenie_2011_500

Pierwszą część spotkania rozpoczął prezes zarządu Schrack Seconet Polska – Grzegorz Ćwiek, który powitał uczestników i wprowadzając w tematykę szkolenia omówił kilka najciekawszych obiektów referencyjnych firmy. Następnie dyrektor techniczny Schrack Seconet Polska – Krzysztof Kunecki – zaprezentował najnowsze funkcje i możliwości systemu sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem Integral IP, z naciskiem na nowe elementy peryferyjne techniki pętlowej X-LINE oraz analizę możliwych konfiguracji sieciowych przy zastosowaniu sieci Integral LAN i SecoNET. Omówił również zastosowanie czujek i rozwiązań specjalnych znajdujących się aktualnie w ofercie Schrack Seconet, z uwzględnieniem nowej czujki liniowej dymu ILIA oraz nowych możliwości systemu wczesnej detekcji AirSCREEN ASD 535.

Schrack_podsumowanie_2011_4

Fot. prezes zarządu Schrack Seconet Polska – Grzegorz Ćwiek

Jako pierwszy z gości swój referat wygłosił Janusz Sawicki. Tematem tego wystąpienia były: „Obwody zasilania w systemach sygnalizacji pożarowej i automatyki pożarowej”. W zagadnienia dźwiękowych systemów ostrzegawczych wprowadził słuchaczy Piotr Szaliński – dyrektor oddziału firmy TOA ELECTRONICS EUROPE w Polsce. Referat dotyczył przede wszystkim zmian w wymogach formalnych po 01 kwietnia 2011.

Po pierwszej części szkolenia uczestnicy zostali zaproszeni na obiad, podczas którego nawiązały się pierwsze dyskusje dotyczące aktualności prawnych i kwestii związanych z rzetelnym przygotowaniem projektu zaawansowanych systemów zabezpieczeń budynku.

W drugiej części spotkania swoje referaty zaprezentował Jerzy Ciszewski, dotyczyły one m.in.: szczegółowej analizy rozwoju pożaru, z uwzględnieniem zjawisk fizycznych oraz analizie pod kątem doboru elementów systemu wykrywania pożaru, z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi właściwego doboru czujek. Ekspert poruszył również zagadnienia związane z projektowaniem systemów sygnalizacji pożarowej w oparciu o najnowsze wytyczne SITP, analizując je pod katem najważniejszych różnic w stosunku do innych wytycznych projektowania PKN-CEN/TS 54-14 i VdS/CNBOP. W tej części spotkania głos zabrał również kierownik ds. produktu Schrack Seconet Polska – Paweł Tomaszewski, omawiając krótko najnowsze rozwiązania w dziedzinie komunikacji w obiektach służby zdrowia – system przyzywowy i komunikacji Visocall IP. Słuchacze zostali zaproszeni na oddzielne szkolenie z tego zakresu.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się nie tylko z aktualnościami dotyczącymi zasad projektowania, przygotowanymi przez gości Schrack Seconet Polska, ale również z nowościami w ofercie firmy. Podczas spotkania zostało zaprezentowane również najnowsze narzędzie projektowe producenta - Topologia systemu INTEGRAL IP. Przygotowane schematy przedstawiają szczegółową topologię systemu i możliwości konfiguracyjne wraz z przedstawieniem najważniejszych urządzeń dostępnych w ofercie Schrack Seconet. Narzędzie, podzielone tematycznie na dwie części, przedstawia m.in.: strukturę sieci central INTEGRAL IP, możliwości konfiguracyjne sieci, sieci kratowe, sieci SecoNET, możliwości połączeń LAN z systemem wizualizacji zdarzeń pożarowych SecoLOG i systemami automatyki budynkowej BMS/SMS, dostępne urządzenia peryferyjne (w tym elementy specjalne), przedstawione w możliwych wariantach podłączeń.

W trakcie wystąpień słuchacze mieli również możliwość uzyskania odpowiedzi na pytania związane z najnowszymi wytycznymi i regulacjami prawnymi. Szkolenie zakończył prezes firmy, dziękując uczestnikom za uczestnictwo i zapraszając do dalszej współpracy.

Ogólnopolskie szkolenia Schrack Seconet, które niezmiennie odbywają się o tej porze roku już od ponad 15 lat, są największymi tego typu szkoleniami w branży.

Więcej informacji o nowych rozwiązaniach dostępnych jest na stronie producenta:
www.schrack-seconet.pl.

Osoby do kontaktu:
Krzysztof Kunecki – dyrektor techniczny
krzysztof.kunecki@schrack-seconet.pl
Marta Nowak – kierownik ds. marketingu
marta.nowak@schrack-seconet.pl

Bezpośr. inf. Schrack Seconet Polska

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony