Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

schrack_seconet_logotyp_200W dniach 10-11 października 2013 w Hotelu Windsor w Jachrance odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy, będąca kontynuacją ponad dwudziestoletnich Ogólnopolskich Szkoleń Projektowych Schrack Seconet.

 

IMG_4506_500

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spotkanie miało charakter wyłącznie szkoleniowy. W ciągu dwóch dni specjalistycznych, merytorycznych wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami, swoją wiedzę na temat zaawansowanych systemów bezpieczeństwa poszerzyło ponad 400 uczestników!

Podczas dwóch dni merytorycznych spotkań z najlepszymi ekspertami w branży słuchacze mieli okazję zapoznać się z najnowszymi wytycznymi, dotyczącymi projektowania takich systemów jak: SSP, DSO, BMS, SMS, CCTV, SKD, SUG, sterowania oddymianiem i wydzieleniami pożarowymi, a także sieci strukturalnych. Swoje referaty wygłosili m.in. przedstawiciele najlepszych uczelni, niezależni eksperci zajmujący się problematyką systemów bezpieczeństwa oraz przedstawiciele firm partnerskich, specjalizujący się w zagadnieniach z obszaru zabepieczeń inteligentnych budynków.

IMG_4490_500

Najważniejszym punktem imprezy była prezentacja na żywo procedury zadziałania wszystkich zintegrowanych systemów bezpieczeństwa podczas pożaru, której scenariusz został w stosunku do roku ubiegłego rozszerzony o kilka modułów.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość, nie tylko w głębszy i pełniejszy sposób zapoznać się ze specyfiką systemów bezpieczeństwa w kontekście ochrony przeciwpożarowej, ale także mogli w sposób praktyczny przekonać się, jak funkcjonują systemy zabepieczeń budynków we wzajemnej interakcji.

Do współorganizacji jedynego z największych w branży zabezpieczeń szkolenia na tak dużą skalę zostali zaproszeni producenci innych systemów: BELIMO Siłowniki – lider w produkcji napędów klap pożarowych oraz siłowników i zaworów przeznaczonych do instalacji HVAC; GAZEX – firma zajmująca się konstruowaniem, produkcją oraz propagowaniem stosowania elektronicznych urządzeń do wykrywania i pomiaru stężeń gazów toksycznych i wybuchowych, Johnson Controls International – czołowy dostawca produktów, usług oraz rozwiązań w zakresie systemów HVAC (chłodnictwa, wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania), jak również Systemów Automatyki Budynkowej i BMS; Schrack Technik Polska – wiodący dostawca produktów i rozwiązań w zakresie rozdziału energii elektrycznej oraz transmisji danych teletechnicznych, Sony Europe Limited – producent innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego, Supo Cerber – dostawca innowacyjnych systemów gaszenia mgłą wodną, szczególnie obiektów zabytkowych (drewnianych ) oraz przemysłowych, TOA Electronics Europe – lider na rynku systemów nagłośnieniowych, komunikacyjnych i bezpieczeństwa (DSO), XTRALIS (UK) – wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu wczesnego wykrywania pożaru, gazu i zagrożenia bezpieczeństwa.

W ciągu dwóch dni warsztatów, odbywających się równolegle w dziewięciu salach, zrealizowano panele tematyczne poszczególnych producentów. Uczestnicy mogli poszerzyć swoja wiedzę m.in. o umiejętność projektowania poszczególnych systemów i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wszystkich, obecnych firm, zapewniających obiektom najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Udział w dwudniowych warsztatach został potwierdzony wspólnym certyfikatem, wystawionym przez Schrack Seconet Polska oraz wszystkich Partnerów spotkania.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że organizatorzy, podobnie jak w roku ubiegłym, dołożyli wszelkich starań, aby merytoryka i edukacyjny charakter spotkania były sprawą nadrzędną. W części referatów, które wprowadziły uczestników w najnowsze zmiany i wytyczne, dotyczące inteligentnych zabezpieczeń obiektów, nie były poruszane sprawy marketingowe poszczególnych firm – współorganizatorów szkolenia.

Firma Schrack Seconet oraz wszyscy Partnerzy Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego 2013 dziękują wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu, zapraszając już dziś do udziału w kolejnej edycji, w roku 2014.

Bezpośr. inf. Marta Nowak
Schrack Seconet Polska
marta.nowak@schrack-seconet.pl

Zapraszamy do oobejrzenia FOTORELACJI.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony