Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego – Schrack Seconet i Partnerzy – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

schrack_seconet_logotyp_200W dniach 9–10 października 2012 w Hotelu Windsor w Jachrance odbyły się Ogólnopolskie Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa PożarowegoSchrack Seconet i Partnerzy, będące kontynuacją dotychczasowego Ogólnopolskiego Szkolenia Projektowego Schrack Seconet.

IMG_0001_500

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spotkanie miało przede wszystkim szkoleniowy charakter. W ciągu dwóch dni specjalistycznych, merytorycznych wykładów połączonych z praktycznymi warsztatami swoją wiedzę na temat zaawansowanych systemów bezpieczeństwa poszerzyło ponad 420 uczestników!

Podczas spotkań z najlepszymi ekspertami z branży słuchacze mieli okazję zapoznać się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi projektowania takich systemów jak SSP, DSO, BMS, SMS, CCTV, SKD, SUG, sterowania oddymianiem i wydzieleniami pożarowymi, a także sieci strukturalnych. Swoje referaty wygłosili m.in.: przedstawiciele Instytutu Techniki Budowlanej, przedstawiciele najlepszych, specjalistycznych uczelni (SGSP, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska) oraz niezależni specjaliści, zajmujący się problematyką systemów bezpieczeństwa.

Najważniejszym punktem imprezy była prezentacja „na żywo” procedury zadziałania wszystkich zintegrowanych systemów bezpieczeństwa podczas pożaru.

Po raz pierwszy w historii uczestnicy szkolenia mieli możliwość, nie tylko w głębszy i pełniejszy sposób zapoznać się ze specyfiką systemów bezpieczeństwa w kontekście ochrony przeciwpożarowej, ale także mogli w sposób praktyczny przekonać się, jak funkcjonują systemy we wzajemnej interakcji.

Do współorganizacji jedynego w branży zabezpieczeń szkolenia na tak dużą skalę zostali zaproszeni producenci innych systemów: Anixter Poland – wiodący, dostawca produktów komunikacyjnych, stanowiących podstawę systemów przesyłania dźwięku, video, danych i systemów zabezpieczeń; BELIMO – lider w produkcji napędów klap pożarowych oraz siłowników i zaworów przeznaczonych do instalacji HVAC; CommScope – opracowujący rozwiązania infrastruktury sieciowej; InGas – firma specjalizująca się w budowie urządzeń gaśniczych, gazowych; Johnson Controls International – czołowy dostawca produktów, usług oraz rozwiązań w zakresie systemów HVAC (chłodnictwa, wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania), jak również Systemów Automatyki Budynkowej i BMS; Sony Europe – producent innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego, Display, CCTV; TOA Electronics Europe – lider na rynku systemów nagłośnieniowych, komunikacyjnych i bezpieczeństwa (DSO). W ciągu dwóch dni warsztatów, odbywających się równolegle w siedmiu salach, zrealizowano panele tematyczne poszczególnych producentów. Uczestnicy mogli poszerzyć swoja wiedzę m.in. o umiejętność projektowania poszczególnych systemów i zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami poszczególnych firm, zapewniających obiektom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Udział w dwudniowych warsztatach zostanie potwierdzony wspólnym certyfikatem, wystawionym przez Schrack Seconet Polska oraz wszystkich Partnerów spotkania.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że organizatorzy, tak jak zapowiedzieli przed szkoleniem, dołożyli wszelkich starań, aby merytoryka i edukacyjny charakter spotkania były sprawą nadrzędną. W części referatów, które wprowadziły uczestników w najnowsze zmiany i wytyczne, dotyczące inteligentnych zabezpieczeń obiektów, nie były poruszane sprawy marketingowe poszczególnych firm – współorganizatorów szkolenia.

Firma Schrack Seconet oraz wszyscy Partnerzy Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego 2012 dziękują wszystkim uczestnikom za udział w szkoleniu, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji, w roku 2013.

Bezpośr. inf. Marta Nowak
Schrack-Seconet Polska

Redakcja Zabezpieczeń miała okazję uczestniczyć w wykładach i szkoleniach specjalistycznych odbywających się w ramach omawianych Dni. Najważniejszą informacją przekazaną uczestnikom przez prelegentów była naszym zdaniem pełna informacja o wejściu w życie z dniem 1 lipca 2013 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r., które ustanawiając zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych zmieni wiele przepisów związanych z bezpieczeństwem obiektów – rozporządzenie to wejdzie bowiem z mocą ustawy do naszego systemu prawnego bez jakichkolwiek pośrednich aktów prawnych. Wprawdzie rozporządzenie to dotyczy wyrobów budowlanych, ale pewne jego regulacje dotyczą obiektów i modyfikacji wymagań dla nich.

Z wymagań, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2013 wynika, że dla zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa i ochrony życia ludzi należy w większym niż dotychczas stopniu zastosować integrację i współdziałanie różnych systemów zabezpieczenia obiektu, czemu poświęcono najważniejsze wystąpienia, wykłady i warsztaty podczas dopiero co zakończonych Ogólnopolskich Dni Zintegrowanych Systemów Bezpieczeństwa Pożarowego 2012.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony