Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowości firmy Bosch wyróżnione w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej

Printer Friendly and PDF

boschKonkurs Polski Mistrz Techniki Alarmowej organizowany jest przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM. Konkurs ma na celu promocję nowoczesnej myśli technicznej, podkreślenie znaczenia postępu naukowo-techniczego w dziedzinie ochrony mienia oraz wyróżnienie wybitnych rozwiązań. Komisja konkursowa dokonuje oceny co dwa lata. Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII edycji konkursu miała miejsce pierwszego dnia Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2010, tj. 26.04.2010 roku. Produkty firmy Bosch zostały nagrodzone w trzech kategoriach.

W kategorii „Urządzenia i systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu" I miejsce zajęła Centrala alarmowa MAP 5000 firmy Bosch, którą wyróżnia elastyczność pozwalająca na dostosowanie konfiguracji do indywidualnych potrzeb, a także wyjątkowa łatwość obsługi za pomocą dotykowych klawiatur. Dużą zaletą jest także adresowalność systemu, dzięki czemu zapewnia on wyższy poziom bezpieczeństwa i niższe koszty towarzyszące instalacji. Centrala alarmowa MAP przeznaczona jest do średnich i dużych obiektów.

W kategorii „Urządzenia i Systemy Kontroli Dostępu" wyróżnione zostało oprogramowanie kontroli dostępu Access Professional Edition z funkcją weryfikacji wideo za pomocą kamery IP NBC-255. Proste w obsłudze, skalowalne oprogramowanie do kontroli dostępu stanowi idealne rozwiązanie dla małych i średnich obiektów. Modułowy charakter systemu Access Professional Edition pozwala na rozbudowę systemu oraz integrację z szeroką gamą funkcji kontroli dostępu, systemu CCTV czy systemu sygnalizacji włamania i napadu. Unikalna funkcja wideoweryfikacji znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Bosch Security Systems został również doceniony w kategorii „Urządzenia i Systemy Transmisji Alarmu oraz Monitoringu". Wyróżnione aktywne matryce zmiennokierunkowe Vari-Directional Array to zgodne z normami EVAC najnowsze rozwiązanie z zakresu nagłośnienia miejsc i obiektów, uważanych dotychczas za trudne do nagłośnienia. Zastosowanie aktywnych kolumn Vari-Directional Array pozwala pokryć duże, otwarte przestrzenie stałym poziomem dźwięku. Jedna matryca liniowa może skutecznie nagłośnić obszar w odległości nawet 50 m od głośników. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy ogromne oszczędności w kosztach instalacji.

Bliższych informacji na temat nowości w ofercie Bosch można uzyskać u autoryzowanych partnerów handlowych Bosch Security Systems oraz na stronie internetowej www.boschsecurity.pl.

Osoba kontaktowa:
Emilia Dobies
emilia.dobies@pl.bosch.com

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl , www.boschsecurity.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony