Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowi rzeczoznawcy stowarzyszenia Polalarm

Printer Friendly and PDF

polalarm-logo.pngVI edycja kursu przygotowującego do rzeczoznawstwa systemów zabezpieczenia ochrony osób i mienia jest już zakończona.

Po raz pierwszy zajęcia kursowe zostały rozszerzone o zarządzanie bezpieczeństwem (cała III sesja, połączona z seminarium dla już funkcjonujących rzeczoznawców STZOiM). Zakres tematyczny kursu obejmował szereg źródeł prawnych, które trzeba było samemu przyswoić, a uzyskaną wiedzę (choć w części) przenieść do pracy dyplomowej.
Weszły nowe, przyszłościowe rozwiązania organizacyjne, techniczne i technologiczne (zarządzanie systemowe w ramach BMS, nowe sposoby technicznej realizacji systemów, agentowy system roju w technologii urządzeń alarmowych,  oraz szereg  innych nowinek).

W sposób komplementarny przedstawione zostały wszystkie potencjalne funkcje rzeczoznawcy w warunkach realizacji zadań i zobowiązań ustawowych.

Faktem jest, że nie wszyscy tym trudom podołali. Kurs rozpoczęły 24 osoby, a dyplomy uzyskało 19 rzeczoznawców, przy tym 13 z nich, za swój włożony trud i wysiłek oraz umiejętność  przedstawienia rezultatów pracy (w trakcie jej obrony) otrzymało dyplomy z wyróżnieniem.

Świadczy to nie tylko o ich zaangażowaniu, ale także o głębokim zrozumieniu teorii i praktyki działań rzeczoznawczych, w wyniku czego poszerzyło się nasze grono rzeczoznawcze.

W dniu 21 czerwca 2008 r., po półrocznym kursie przygotowawczym do Rzeczoznawstwa, Zarząd Stowarzyszenia Polalarm mianował 19 nowych Rzeczoznawców Systemów Technicznego Zabezpieczenia Osób i Mienia oraz Zarządzania Bezpieczeństwem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm:

 1. Zbigniew Adach
 2. Jacek Balana
 3. Tomasz Czerniewicz
 4. Andrzej Dobosz
 5. Arkadiusz Iwanicki
 6. Kazimierz Kacprzak
 7. Waldemar Kluczyński
 8. Paweł Kozłowski   
 9. Jarosław Kudzian
 10. Henryk Lech
 11. Radomir Mielcarek   
 12. Andrzej Olszewski
 13. Mirosław Owczynnik
 14. Jacek Rola
 15. Krzysztof Rychlewski
 16. Dariusz Samek
 17. Adam Szmit   
 18. Leszek Zaremba
 19. Adam Ziółkowski   

Przyglądając się charakterystykom zawodowym nowych członków oraz różnorodności ich miejsc  pracy, możemy stwierdzić, że rzeczoznawstwo rozwija się i obejmuje coraz szersze kręgi naszego środowiska zawodowego.

Bezpośr. inf. Polalarm

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony