Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Najnowsze rozwiązania biometryczne na Międzynarodowej Wystawie Zabezpieczeń SECUREX

Printer Friendly and PDF

ism_logo_200Systemy kontroli dostępu poprzez identyfikację układu żylnego dłoni czy odcisków palców to nowe rozwiązania prezentowane przesz ISM EuroCenter na najważniejszym spotkaniu branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowej. ISM EuroCenter oferuje innowacyjne rozwiązania biometryczne firmy BioGuard. Mogą one znaleźć zastosowanie w zabezpieczaniu firm, instytucji rządowych, samochodów lub prywatnych domów. HomeGuard jest prostym w użyciu, łatwym w instalacji, niedrogim systemem kontroli dostępu, przeznaczonym specjalnie do zastosowania w domach i biurach. Urządzenie wykorzystuje najlepszą w swojej klasie innowacyjną technologię pojemnościowej identyfikacji linii papilarnych, która polega na ich odczytywaniu z warstwy żywej tkanki, co sprawia, że odczyt nie zależy od stanu skóry. Urządzenie wykorzystuje szybki algorytm identyfikacji jeden do wielu (1:N) zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa. System to samodzielny terminal, który może identyfikować i przechowywać do 25 wzorców linii papilarnych (12 użytkowników przy założeniu, że zarejestrowano po dwa palce każdego użytkownika). HomeGuard może być zarządzany lokalnie przez wyznaczonego administratora, włącznie z rejestrowaniem i usuwaniem praw dostępu dla użytkowników. Terminal wyposażony jest w nadajnik obsługujący kilka zdalnych przekaźników montowanych na zamkach. Komunikacja między terminalem i przekaźnikami jest szyfrowana i zabezpieczona.

System CarGuard II jest skutecznym i łatwym w użyciu systemem zabezpieczenia pojazdów i ładunków przed kradzieżą, poprzez wykorzystanie biometrycznych technologii o najwyższej dokładności. Niezawodnie rozpoznaje kierowcę, wykorzystując najnowszą technologię identyfikacji odcisków palców firmy BioGuard. Odcisk palca kierowcy jest identyfikowany za pomocą bardzo szybkiego algorytmu identyfikacji – jeden do wielu (1:N). Jeżeli ktoś nie jest zarejestrowany w systemie (np. złodziej), CarGuard II uniemożliwia rozruch silnika. Może pracować niezależnie lub jako system zarządzany. W trybie pracy niezależnej urządzenie steruje zdalnymi przekaźnikami zapłonu. W trybie pracy zarządzanej urządzenie podłączone jest do modemu GSM, który umożliwia monitoring kierowców oraz zarządzanie urządzeniem z odległego centrum kontroli i zarządzania flotą pojazdów.  

ID - Pod to nowe rozwiązanie uwierzytelniające za pomocą „bezdotykowej” technologii skanowania żył dłoni, które zapewnia ten sam poziom niezawodności i dokładności, co rozpoznawanie tęczówki oka oraz taką samą łatwość użycia jaka występuje przy rozpoznawaniu odcisków palców. Rozwiązanie zostało opracowane w odpowiedzi na plagi oszustw związanej z kartami kredytowymi i kartami elektronicznymi (smart cart). Tradycyjne systemy uwierzytelniania wykorzystują karty elektroniczne i kody PIN, które stały się celem dla przestępców finansowych używających różnych technik do kradzieży danych osobowych oraz fałszowania kart. BioGuard zintegrował technologię uwierzytelniania żył dłoni w nowy, bezdotykowy, biometryczny system weryfikacji tożsamości jednostki przez wyjątkowy wzór żył dłoni. Rozwiązanie ID-Pod jest skierowane do wielu rynków branżowych, w tym rynku bezpieczeństwa, bankowości, służby zdrowia, do przedsiębiorstw handlowych i obiektów edukacyjnych. 

Kluczowe korzyści ID - Pod:
Dokładność i rzetelność – wyjątkowość i złożoność wzorów żył wraz z zaawansowanymi algorytmami uwierzytelniania zapewniają niezrównaną dokładność.
Bezpieczeństwo – układy żył są wewnętrzne i niewyeksponowane, co sprawia, że są prawie niemożliwe do powielenia lub podrobienia. Zdjęcia są przekształcane w szyfrowany szablon biometryczny na poziomie czujnika zapobiegającego nadużywaniu rzeczywistego obrazu.
Bezkontaktowość – higieniczność, nieinwazyjność, „bezdotykowa” technologia umożliwia korzystanie nawet kiedy ręce są brudne, wilgotne lub nawet kiedy nosi się lateksowe rękawiczki.
Najlepszy czas trwania próby rozpoznawania, krótszy niż rozpoznawanie tęczówki oka; bliski zeru odsetek fałszywego odrzucenia i fałszywej akceptacji.
Opłacalny – korzystny cenowo, oszczędza ewentualne ogromne koszty postępowania sądowego w sprawie nadużycia, naruszenia prywatności itp.
Użyteczność – kompaktowa obudowa zapewnia zwiększoną elastyczność i łatwość wdrożenia w różnych aplikacji zabezpieczających

Dodatkowych informacji udzielają:
Jolanta Plieth-Cholewińska, Marzena Pulkowska
JW PROJAN
jolanta.cholewinska@jwprojan.pl
marzena.pulkowska@jwprojan.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony