Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Muz informuje

Printer Friendly and PDF
W dniu 17 listopada 2006 r. o godz. 14.00 w sali "S" Domu Technika w Warszawie odbyła się konferencja doskonalenia zawodowego Sekcji MUZ.


Wręczenie aktu mianowania członkowi wspierającemu sekcję MUZ, firmie Pol-Ital

Przed konferencją prezes SIMP Andrzej Ciszewski w asyście prezesa Sekcji MUZ Józefa Rudzińskiego uroczyście wręczył akt mianowania następnemu członkowi wspierającemu Sekcję MUZ, firmie Pol-Ital, na ręce właściciela Ryszarda Karniewskiego, który w krótkich słowach przedstawił działalność przedsiębiorstwa. W podsumowaniu konferencji poświęconej zagadnieniom zabezpieczenia mienia, w tym głównie problemom związanym ze zmianą kombinacji zamknięć, czołowi specjaliści zamknięć skarbcowych - członkowie Sekcji MUZ stwierdzili, co następuje:

  1. Niektóre firmy prowadzące obsługę serwisową w oddziałach banków prowadzą ją nieprofesjonalnie.
  2. Niektóre banki nie stosują procedury zmiany kombinacji (kodu/klucza) otwierającej zamek po jego zakupie, zmianie odpowiedzialnego użytkownika zamka lub zgubieniu/kradzieży kombinacji (kodu/klucza).
  3. Zdarzają się niepełne konserwacje mechanizmów, polegające na tylko ogólnym oglądzie. Nie wykonuje się demontażu poszczególnych zespołów i elementów zamka oraz mechanizmów ryglowych i blokujących, jak również regeneracji czopów zawias drzwi MUZ.
  4. Dopuszczanie nieprofesjonalnych serwisantów prowadzi do skrócenia żywotności mechanizmów i obniżenia stopnia bezpieczeństwa.
  5. Zdarza się, że użytkownicy zamawiają MUZ, nie zwracając uwagi sprzedającemu, aby zamki były w pełni zamienne oraz umożliwiały wykonanie naprawy i konserwacji zespołów i elementów. Część producentów MUZ stosuje zamki nierozbieralne (jednorazowe).
  6. Sekcja MUZ SIMP we współpracy z Zakładem Certyfikacji MUZ w IMP dąży do stałego podniesienia jakości prac serwisowych wykonywanych na terenie kraju.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony