Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Monitoring IP dla firm, fabryk i szkół - FEN na targach Securex 2008

Printer Friendly and PDF

Już po raz 17 odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX 2008, przy aktywnym udziale Konsorcjumwww.zabezpieczenia.com.pl FEN. Dystrybutor zaprezentował kompletne rozwiązania do monitoringu IP dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz miejsc użyteczności publicznej.

W tym roku stoisko FEN miało charakter interaktywny. Zbudowany został kompletny system monitoringu IP dla średniej firmy, przedsiębiorstwa produkcyjnego oraz placówki szkolnej. W zależności od wymagań stawianych poszczególnym obiektom, zaproponowano urządzenia aktywne oraz kamery IP uznanych na świecie producentów: Linksys, Eyeview oraz ACTi. Każdy z odwiedzających mógł sprawdzić jakość obrazu z wszystkich kamer, a także przetestować specjalne oprogramowanie do rejestracji obrazu.

Główną ideą FEN na targach Securex 2008 była popularyzacja technologii IP oraz monitoringu z wykorzystaniem istniejącej w firmach lub przedsiębiorstwach infrastruktury sieciowej. Nie każdy przedsiębiorca ma świadomość, że może znacznie ograniczyć koszty monitoringu obiektu, zwiększyć bezpieczeństwo oraz mobilność w budynkach, w których nie ma możliwości montażu typowego monitoringu CCTV.

Spośród zaprezentowanych przez FEN urządzeń do monitoringu IP, szczególną uwagę odwiedzających targi przyciągnęły produkty firmy ACTi, z którą FEN podpisał niedawno umowę dystrybucyjną. ACTi jest liderem branży monitoringu IP i ma w swojej ofercie szeroki wybór kamer IP (rozwiązania niskobudżetowe i bardziej zaawansowane) oraz wideoserwery IP. Wszystkie urządzenia ACTi są wyposażone w darmowe oprogramowanie rejestrujące obraz z 64 kamer oraz w jednolity interfejs, umożliwiający podgląd z wszystkich kamer na jednym ekranie. Każde takie oprogramowanie jest zbudowane na podstawie tej samej platformy SDK, co umożliwia prostą instalację systemu monitoringu IP.  Główną zaletą rozwiązań ACTi jest możliwość integracji z istniejącymi systemami monitoringu IP, a kamery są wspierane przez oprogramowanie wielu znanych producentów, m.in. Milestone.

Duże zainteresowanie osób odwiedzających stoisko FEN przyciągały także nowe kamery LAN i WLAN firmy Linksys (modele PVC2300 i WVC2300), które idealnie nadają się do stworzenia monitoringu IP w biurze. Urządzenia są wyposażone w zasilanie przez Ethernet (PoE), oferują wysokie parametry wizyjne oraz posiadają wyjścia alarmowe (I/O). W kamerach zastosowano nowatorską technologię 3GPP, która umożliwia zdalny podgląd obrazu z kamer na telefonie komórkowym 3G. Kamery zostały też wyposażone w funkcję alarmową - wysyłają informacje o wykrytym ruchu na adres e-mail lub za pomocą sms/mms na telefon GSM.

Sporą uwagę przyciągnęła również ta cześć stoiska Konsorcjum FEN, która została poświęcona monitoringowi wizyjnemu w szkołach. Wprowadzony przez MEN projekt „Bezpieczna szkoła” nakłada na placówki szkolne obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży - m.in. za pomocą monitoringu. Szkoły do 2009 r. mogą liczyć na dofinansowanie do 90 proc. inwestycji z budżetu państwa. Dla instalatorów zainteresowanych wdrożeniami w szkołach, FEN przedstawił gotowe rozwiązanie do monitoringu, m.in. kamery firmy Eyeview: IPS330PVD, IPR330 oraz kamerę z regulowanym obiektywem – CMI110 (spełniają wymagania programu MEN "Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach"). FEN zaprezentował też materiały z pilotażowego wdrożenia systemu monitoringu w szkole podstawowej w Mrozach i liceum w Otmuchowie, gdzie wykorzystano kamery firmy Linksys.

Konsorcjum FEN  działa na rynku od 1998 roku, jako dystrybutor z wartością dodaną. Spółka reprezentuje w Polsce wielu wiodących na świecie producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także reprezentuje takie światowe marki, jak Meru Networks, Dynamode, Holux, PQI i Welland. FEN zapewnia dla dystrybuowanych marek wsparcie techniczne z gwarancją „next business day”, a także prowadzi dla swoich partnerów handlowych szkolenia techniczne i certyfikacyjne. Każda z marek z oferty FEN objęta jest dodatkowo kompleksowym wsparciem promocyjnym. Więcej informacji na temat Konsorcjum FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.

Bezposr. inf. Konsorcjum FEN

Zapraszamy do FOTOGALERII

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony