Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

MIPS 2014 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

MIPS_logo_20020. edycja targów MIPS – Moscow International Protection, Security and Fire Safety Exhibition odbyła się w terminie 14–17 kwietnia 2014 w Pawilionie 75 centrum wystawienniczego VVC w Moskwie, Rosja. Ta coroczna wystawa organizowana jest przez ITE Group – wiodącego organizatora targów na rosyjskim rynku, który zajmuje 6. miejsce w światowym rankingu organizatorów targów.

500 firm z 25 krajów zaprezentowało swoje zaawansowane technologicznie rozwiązania na powierzchni ponad 12400 m². Wystawę odwiedziło 17877 specjalistów z 43 krajów i 78 regionów Rosji. Wielka Brytania, Chiny, Tajwan i Korea Południowa były reprezentowane w narodowych pawilonach.

Najnowsze osiągnięcia zostały zademonstrowane w strefie prezentacji nowych produktów przez takich potentatów branży jak: Axis Communications, Honeywell Security Group, SimonsVoss Technologies GmbH, Merlion, Aver, Vivotek, Macroscop, Somov Engineering, and ALPA SB and Integra-S Consortium.

Spotkanie z Vlado Damjanovskim autorem „CCTV – from light to pixels”, książki, która jest znana jako „biblia CCTV”, miało miejsce podczas targów i zostało zorganizowane przez ITV, AxxonSoft i wydawnictwo Security Focus.

Seminarium pt. „Future of video surveillance today” z Martinem Grenem, założycielem Axis Communications, było również wielkim sukcesem.

Program biznesowy
Przez ostatnie 20 lat MIPS stało się czymś więcej niż tylko prezentacją firm. Wydarzenia towarzyszące, trwające cztery dni, to ponad 30 seminariów i prezentacji, spotkań i dyskusji. Kluczowym wydarzeniem było MIPS Forum – szereg wyspecjalizowanych wydarzeń biznesowych poświęconych aktualnym zagadnieniom branży zabezpieczeń i zaawansowanym światowym praktykom, jak również efektywnemu wykorzystaniu nowych technologii zarówno rosyjskich jak i zagranicznych.

Następujące konferencje odbyły w ramach MIPS Forum:

  • zintegrowana ochrona centrów handlowych i punktów detalicznych,
  • technologie oparte na systemie Cloud w monitoringu i branży zabezpieczeń,
  • systematyczna modernizacja rynku usług i produktów przeciwpożarowych i ratowniczych,
  • zapobieganie terroryzmowi na etapach planowania, budowania i eksploatacji urządzeń, zgodnie z nowymi wymogami prawa i przepisami Federacji Rosyjskiej.

Konkursy
Konkurs „Duma Rosji” odbył się po raz pierwszy dla uczczenia 20. rocznicy targów MIPS. Celem konkursu było odkrycie najbardziej zaawansowanych osiągnięć lokalnego runku zabezpieczeń – produktów, które są eksportowane i uznawane za granicą. Zwycięzcami konkursu były firmy Argus-Spektr, Bolid, ITV, Stilsoft CJSC i Istochnik-Plus CJSC.

Odbywający się co roku konkurs „Najlepszy innowacyjny produkt”, dotyczący technicznych rozwiązań, jest uznawany za jedno z kluczowych narzędzi do promocji najnowszych osiągnięć branży zabezpieczeń. Konkurs koncentruje się na 6 kategoriach: systemy alarmowe, systemy kontroli dostępu, monitoring i dozór wizyjny, zintegrowane systemy zabezpieczeń i systemy sygnalizacji pożarowej.

Złote medale otrzymały firmy Somov Engineering, Satro-Paladin, SimonsVoss Technologies GmbH, MOBOTIX AG, Altonika SB LLC, Metrospetstekhnika.

21. edycja targów MIPS odbędzie się w terminie 13 – 16 kwietnia 2015 w Pawilonie 75 centrum wystawienniczego VVC w Moskwie, Rosja.

W celu uzyskania dodatkowych informacji na temat uczestnictwa, zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony internetowej targów  www.mips.ru lub o kontakt:

Agnius Kazlauskas
+44 207 596 5079
agnius.kazlauskas@ite-exhibitions.com

Zapytania prasowe:
Justyna Musial
Justyna.Musial@ite-exhibitions.com
+44 (0) 207 596 5141

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony