Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) 2015 w Kielcach – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Tegoroczne targi MSPO w Kielcach odbyły się w pierwszych dniach września i z natury rzeczy poświęcone były sprzętowi wojskowemu. Nie zabrakło jednak akcentów związanych z elektronicznymi systemami zabezpieczeń. Uwagę zwracały kamery termowizyjne, które były eksponowane na wielu stoiskach. Stanowiły one elementy wyposażenia sprzętu artyleryjskiego, samolotów i helikopterów, samochodów terenowych wykorzystywanych przez służby graniczne, a także były oferowane jako składniki systemów ochrony obwodowej obiektów wojskowych.


Współczesne kamery termowizyjne dorównują rozdzielczością kamerom pracującym w widmie optycznym. Na niektórych stoiskach spotkać można było modele z obiektywami zmiennoogniskowymi.


Zwiedzając targi odnosiło się wrażenie, że ta dziedzina techniki rozwija się bardzo dynamicznie i znajduje coraz więcej zastosowań. Uwagę zwracały także samoloty bezzałogowe, które były eksponowane na wielu stoiskach. Były to zarówno duże samoloty dalekiego zasięgu jak i małe, wielosilnikowe helikoptery do zastosowań lokalnych. W większości przypadków one także były wyposażone w kamery termowizyjne, zaś najmniejsze z nich były oferowane jako składniki systemów dozorowych strzegących obiektów wojskowych.


Na targach nie zabrakło akcentów historycznych. Zorganizowane były specjalne stoiska, na których eksponowane było uzbrojenie polskiej armii w okresie międzywojennym oraz w latach późniejszych.

Tegoroczne targi MSPO cieszyły się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród wojskowych jak i osób cywilnych, o czym może świadczyć liczba gości tłoczących się przy najciekawszych stoiskach.

 Bezpośr. inf. Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony