Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX 2010 - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

securex2010_logo_250W dniach od 26 do 29 kwietnia 2010, na terenie poznańskich targów, odbyła się Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń Securex, największe, specjalistyczne wydarzenie branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowej. Targi okazały się rekordowe pod względem wynajętej powierzchni wystawienniczej, liczby prezentowanych nowości oraz odwiedzających targi profesjonalistów.

Tegoroczna, 18-sta już edycja targów SECUREX zgromadziła w Poznaniu 260 producentów i dystrybutorów prezentujących kompleksową ofertę z dziedziny systemów wykrywania i zwalczania przestępczości, mechanicznych i elektronicznych systemów zabezpieczeń, systemów nadzoru wizyjnego (CCTV) i ochrony mienia. Na przestrzeni ponad 10000 m2, zlokalizowanej w nowoczesnym kompleksie pawilonów 7, 7A, 8, 8A, swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z Polski oraz Austrii, Chin, Czech, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Podczas targów swoje premiery rynkowe miała imponująca liczba ponad 260 nowych produktów i usług. Najliczniej reprezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie systemów monitoringu wizyjnego i elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym urządzeń do kontroli dostępu i sprzętu zabezpieczająco-alarmowego. Przez cztery dni targi Securex, jak również odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Instalacyjne Instalacje, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa Sawo, Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej Wodociągi oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe Kominki odwiedziło blisko 30000 profesjonalistów z branży.

Najnowsza wiedza z dziedziny zabezpieczeń
Targom Securex towarzyszył bogaty program wydarzeń – konferencji, seminariów, wykładów i pokazów. Patronat nad wydarzeniami objął: Minister Gospodarki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezes Związku Banków Polskich oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Pierwszego dnia targów odbyło się rozstrzygnięcie niezwykle ważnego dla branży konkursu Polski Mistrz Techniki Alarmowej zorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm. W konkursie uhonorowano 13 firm, których produkty uznano za najbardziej postępowe w dziedzinie ochrony mienia. Laureatem Głównej Nagrody Złota Zbroja w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej została firma Linc z Poznania, która zaprezentowała autonomiczny system nadzoru wideo/audio i rejestracji Mobotix Q24M-Sec.

W drugi dzień targów wielu emocji dostarczył Finał Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowany przez PISA. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów, które zakwalifikowały się do finału po niezwykle trudnych eliminacjach wymagających ogromnej wiedzy i precyzyjnych umiejętności z zakresu instalowania, konserwacji i serwisowania urządzeń systemów alarmowych. Prestiżowy tytuł Mistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych 2010 wywalczyli ostatecznie: Michał Bogusz i Zbigniew Fiłkowski z Agencji Solid Security ze Szczecina.

2. miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych 2010 zdobył Zespół MR System z Warszawy, który reprezentowali: Mariusz Joachimczuk oraz Mariusz Rakowski, natomiast 3. miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych 2010 zdobył Zespół Uniwersum z Warszawy (Jakub Dziedzic - Andrzej Sypuła).

Dużą popularnością cieszyła się Pierwsza Konferencja Zarządzania Bezpieczeństwem Obiektów (m.in. obiektów publicznych, szczególnego znaczenia społecznego, sportowych, turystycznych, przemysłowych oraz militarnych), której organizatorami byli: Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) i POLALARM. Tematyka ta okazała się niezwykle atrakcyjna u progu organizacji Mistrzostw EURO 2012. Konferencja Wymagania i wytyczne stosowania nowych polskich norm w praktyce projektowania i budowy systemów alarmowych zorganizowana przez MTP i Polską Izbę Systemów Alarmowych zgromadziła liczne grono inwestorów, administratorów i projektantów odpowiedzialnych za organizowanie ochrony ważnych obiektów i zarządzanie systemami bezpieczeństwa fizycznego.

Policja na targach Securex
Przez cztery dni targowe Poznań był najbezpieczniejszym miejscem w kraju. Targi Securex przyciągnęły mundurowych z całej Polski. Oprócz nowoczesnych urządzeń i sprzętu policyjnego na targach Securex przygotowany został przez Wielkopolską Policję oraz Wielkopolski Urząd Wojewódzki, cykl konferencji propagujących najnowszą wiedzę z dziedziny zabezpieczeń. konferencja Razem bezpieczniej - bezpieczeństwo w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania, skierowana do służb mundurowych i pracowników samorządów samorządowych zaangażowanych w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, pokazała nowatorskie rozwiązania wspomagające skuteczność działań policji oraz straży miejskiej. Konferencje Bezpieczeństwo handlu oraz Bezpieczeństwo instytucji finansowych zgromadziły tymczasem szerokie grono przedstawicieli i pracowników urzędów, instytucji, banków, jak również sieci handlowych i sklepów zainteresowanych przeciwdziałaniem napadom, odpowiednim zabezpieczeniem placówki, jak również zabezpieczeniem usług oraz towarów.

Niezwykle widowiskowe okazały się pokazy akcji ratowniczej związanej z wypadkiem drogowym, podczas których zademonstrowane zostały m.in. eksplozje samochodowych poduszek powietrznych. Pokazy były zwieńczeniem konferencji poświęconej bezpieczeństwu na drogach województwa Wielkopolskiego, w ramach której zaprezentowane zostały rozwiązania mające na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zmniejszenie liczby ofiar na drogach.

Nagrody Międzynarodowych Targów Poznańskich
Poznańskim targom tradycyjnie towarzyszy uroczysta gala wręczenia Złotych Medali MTP oraz rozstrzygnięcie konkursu Acanthus Aureus. Złotym Medalem, najcenniejszym trofeum jakie można zdobyć na poznańskich targach, nagrodzone zostały produkty i usługi, które według Sądy Konkursowego odznaczają się najwyższą jakością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Złote Medale MTP przyznano następujacym produktom i usługom:

– Czytnik kart zbliżeniowych Xpass, Xpass XPM-E Cardco , Łódź
– Sejf Kopenhagen Inter - Sicherheits - Service, Gorzów Wlkp.
– Stacja interkomowa WS 800F D MD, C&C Partners Telecom, Leszno
– System sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem Integral IP, Schrack Seconet Polska, Warszawa
– Przenośny system ogrodzenia rozwijanego Fencebox, Geobrugg Partner w Polsce, Kraków
– Czujka laserowa Redscan RLS –3060, SPS Trading, Warszawa
– System monitoringu CCTV serii HX900, Zakład Mechaniki i Elektroniki Zamel J.W. Dzida, K. Łodzińsk Pszczyna
– Seria reflektorów podczerwieni IR Redbeam, Dipol, Kraków
– Lampa kasjerska Decoba 1085, DCB, Olsztyn
– Kamera MTC - WD 113EF Sony Effio, PHU Merx D. Migacz, K. Poręba, A. Strózik, Nowy Sącz
– Kasy pancerne lekkie KPL, Konsmetal, Warszawa
– Sejfy LS Laser System, Konsmetal, Warszawa
– Konsola dotykowa Kronos Net 2,0 Revolution, Next! Sławomir Piela, Bartłomiej Dryja
– Moduł liniowy 4G2R 808623, Honeywell Life Safety Austria, Przedstawicielstwo w Polsce, W-wa
– Liniowa czujka dymu Fireray 5000, Honeywell Life Safety Austria Przedstawicielstwo w Polsce, Warszawa

Ponadto na targach wyróżniono stoiska najlepiej realizujące założenia strategii marketingowej firmy. Wystawcy zaprezentowali w tym roku imponującą ekspozycję, prześcigając się w pomysłach architektonicznych i graficznych.

Złotymi Akantami nagrodzono stoiska firm:
– Ambient System,
– Gunnebo Polska,
– MKJ,
– Schrack Seconet Polska,
– S.P.S. Trading,

Więcej na www.securex.pl.
Fotorelacja MTP

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony