Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kronos NET 3.0 – ewolucja

Printer Friendly and PDF

Firma Kronos Polska wraz z partnerami po raz kolejny zorganizowała konferencję dla przedstawicieli agencji ochrony i monitoringu z całej Polski. Spotkanie odbyło się w dniach 22–23 października w SPA Hotel Jawor w Jaworze k. Bielska Białej i uczestniczyło w nim prawie stu gości.

W ubiegłym roku uczestnicy konferencji mogli poznać nowe urządzenia do transmisji alarmów Arrow oraz koncentrator do integracji systemów bezpieczeństwa Xamelo. W tym roku – oprócz nowych urządzeń NEXT! i funkcji automatycznej, zdalnej konfiguracji transmiterów, która skraca czas pracy instalatora – przedstawione zostały zaawansowane rozwiązania zastosowane w kolejnej, trzeciej wersji systemu Kronos NET, która będzie dostępna na rynku na początku 2016 roku.

Oprócz niezwykle ważnych, choć czysto technicznych aspektów, takich jak replikacja danych na poziomie jądra systemu, do omówionych nowości należały przede wszystkim nowy interaktywny interfejs dla operatora oraz nowe narzędzia do tworzenia dynamicznych zestawień (np. zliczania osób na bazie materiału wizyjnego, zestawień różnicowych itd.). Największym przebojem były jednak rozszerzenia dla wizyjnych systemów dozorowych, od lat obecne w Kronos NET. Prezentowano je w połączeniu z rozwiązaniami Hikvision oraz Mobotix. Omówienie obsługi torów akustycznych w systemach wizyjnych było tylko wstępem do prezentacji dwóch zupełnie nowych elementów – konsoli wizyjnej oraz narzędzia do wizyjnej weryfikacji. Dynamicznie definiowana konsola wizyjna może równocześnie współpracować z wieloma monitorami i wieloma różnymi systemami CCTV, przez co doskonale wpisuje się w kontynuowaną od lat filozofię inteligentnej integracji systemów zabezpieczających. Konsola uzyskuje pełną użyteczność przy współpracy z rozbudowanymi systemami wizyjnymi, instalowanymi w dużych obiektach wyposażonych w znaczną liczbę kamer, dystansując swoją elastycznością klasyczne systemy VMS. Dla stacji monitorowania alarmów zamieniających swoją działalność na dozór wizyjny, co w nowej sytuacji prawnej w roku 2016 stanie się koniecznością, przygotowano zaawansowany interfejs do weryfikacji wizyjnej wraz z obsługą prealarmów, automatyczną obsługą alarmów generowanych przez systemy CCTV, dostępem do bieżących obrazów z kamer oraz archiwalnych materiałów wizyjnych, z możliwością sterowania kamerami PTZ i tworzenia multimedialnych raportów. Ponadto w systemie dostępne są funkcje patrolowania wizyjnego z wymuszonym czasem obserwacji i mechanizm porównywania obrazów. System Kronos NET jest przygotowany do integracji z systemami służącymi do odczytu znaków z tablic rejestracyjnych samochodów, do rozpoznawania twarzy i z innymi systemami automatycznej analizy treści obrazów.

Od 1 stycznia 2016 r. będzie obowiązywała znowelizowana ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, która zobowiąże pracodawców do odprowadzania składek ZUS od umów zleceń co najmniej w wysokości wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zmiana ta spowoduje większe koszty utrzymania pracowników w firmach zajmujących się ochroną fizyczną, które będą szukać nowych form świadczenia usług.

Na konferencji Sławomir Piela omówił biznesowe aspekty wdrażania uprzednio prezentowanych rozwiązań technicznych, metody wprowadzania różnorodnych rozwiązań zastępujących obsługę osobową, problem kosztów, sposobów finansowania oraz metod marketingowych.

Po części merytorycznej konferencji organizatorzy tradycyjnie zapewnili uczestnikom rozrywkę. Tym razem była to możliwość jazdy po profesjonalnym torze kartingowym ZygZak Karting w Bielsku Białej. Po jazdach próbnych odbył się wyścig najszybszych zawodników. Zabawa była bardzo emocjonująca zarówno dla amatorów, jak i dla doświadczonych kierowców.

Bardzo dziękujemy firmie Kronos Polska za zaproszenie i życzymy kolejnych udanych konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania na naszej stronie internetowej www.zabezpieczenia.com.pl.

Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony