Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja Sekcji MUZ - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 20 czerwca 2008 r. w „ZM KŁOS” w Mościskach 26 A, odbyła się pierwsza konferencja poświęcona zagadnieniu innowacyjności. W spotkaniu wzięli udział członkowie zwyczajni Sekcji MUZ zgodnie z założeniem podnoszenia ich wiedzy w tym bardzo ważnym temacie.

Img_0204a.jpg

Prezes Sekcji MUZ Józef Rudziński uroczyście powitał członków Sekcji MUZ SIMP i wygłosił wprowadzenie, w którym przedstawił rolę innowacji w rozwoju gospodarki. Wysoki poziom innowacyjności jest niezbędnym czynnikiem dla podnoszenia pozycji kraju na forum UE i na całym świecie. 

Img_0205a.jpg

W dalszej części konferencji prezes Sekcji MUZ poprowadził wykład, który został zobrazowany wyświetlanymi na ekranie rysunkami poszczególnych zespołów i części, ujętych w dokumentacji konstrukcyjnej projektu innowacyjnego, wykonanego przez wykładowcę w oparciu o konstrukcję wytwarzanego przez wytwórnię „ZM KŁOS” zamka z ryglem stałym typu Z2/S1.

Img_0207a.jpg

W wyniku dyskusji, a przede wszystkim wypowiedzi prowadzących wytwórnię: Zdzisława i Zbigniewa Kłosów o braku popytu na zamki ww. typu i w związku z odrzuceniem wniosku o pomoc finansową w tym temacie ze strony M.N.i Sz.W., prezes Sekcji MUZ podjął decyzję o niewykonywaniu  obecnie modelu niezbędnego dla sporządzenia dokumentacji wykonawczej pod prototyp i o bezterminowym odłożeniu wprowadzania tej innowacji.

Na zakończenie prezes Sekcji MUZ ponownie przypomniał członkom o potrzebie zgłaszania uwag do raportu o stanie branży MUZ w kraju.

Następna konferencja Sekcji MUZ odbędzie się 26 września br. o godz. 14.00 w Warszawskim Domu Technika i będzie poświęcona aktualnym warunkom certyfikacji MUZ. Wykład poprowadzi Kierownik Zakładu Certyfikacji MUZ, mgr inż. mech. Wojciech Dąbrowski.

Józef Rudziński
prezes Sekcji MUZ SIMP

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony