Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja MUZ - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 9 maja 2008 r. w Sali Prezydialnej NOT w WDT odbyła się kolejna konferencja z cyklu poświęconego wytwórstwu Mechanicznych Urządzeń Zamykających (MUZ) w kraju na przykładzie firmy „Konsmetal”, zamykającym ten cykl w br.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Sekcji MUZ i zaproszeni goście, w tym prowadzący prelekcję przedstawiciel firmy „Konsmetal” Dariusz Kalejta. Wykład został zobrazowany zdjęciami i rysunkami z poszczególnych faz powstawania wyrobów.

„Konsmetal” od chwili powstania rozwija wytwórstwo wielu typów sejfów, kas pancernych, szaf, skarbców, drzwi skarbcowych i całej gamy produktów depozytowo-bankowych wyposażonych w elektronikę, jak multisejfy, multikasy, dyspensery, wrzutnie etc.

Prelegent wyjaśnił, że obecnie firma jest w trakcie opracowywania pełnej dokumentacji technologicznej stosownie do zasad „Technologii Budowy Maszyn” opracowanych pod kierunkiem prof. Janusza Tymowskiego. Obiecał również zorientować się w możliwościach zaproszenia członków Sekcji MUZ do zakładu w Nidzicy.

Przypominam członkom o potrzebie zgłaszania uwag do raportu o stanie branży MUZ w kraju.

Józef Rudziński
prezes Sekcji MUZ SIMP

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony