Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja Kronos Polska – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Firma Kronos Polska wraz z partnerami zorganizowała po raz trzeci konferencję dla przedstawicieli agencji ochrony i monitoringu z całej Polski. Spotkanie odbyło się w dniach 23–24 października ub.r. w Hotel & SPA w Kocierzu. To jeden z ośrodków hotelowo-konferencyjnych, który jest znany z malowniczego położenia oraz wielu atrakcji dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Firma Kronos Polska jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Next! (jednego z partnerów konferencji), producenta oprogramowania Kronos NET służącego do zarządzania stacjami monitorowania.

Podczas konferencji gospodarze przedstawili nowe funkcje oprogramowania Kronos NET 2.2. i elektroniczny system prowadzenia dokumentacji w agencjach ochrony – Koios.

System Koios jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 grudnia 2013 r. w sprawie dokumentowania działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia i Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji.

Koios umożliwia tworzenie m.in. rejestru umów, wykazu pracowników ochrony, książki transportu wartości pieniężnych, książki stanu uzbrojenia i wydania oraz pobrania broni. Ułatwia również prowadzenie ewidencji broni w magazynie. Ponadto może przetwarzać dane zawarte w Kronos NET, takie jak lista klientów, dane obiektów lub umowy.

Firma Kronos Polska ma w swojej ofercie również produkty używane w systemach monitorowania zagrożeń i środowiska, stosowane m.in. przez koncerny paliwowe i energetyczne, wojsko, policję, straż pożarną.

Partnerami konferencji były firmy Infis, Orange Polska, Konsmetal Alians, Next! i Risco Group. O tym, w jakim zakresie partnerzy konferencji współpracują z firmą Kronos Polska oraz co zaprezentowali podczas spotkania, można dowiedzieć się z poniższych wypowiedzi.

Konrad Zając (Infis): „Firma Infis, jako lider branży AVL, zaprezentowała szereg unikatowych rozwiązań wykorzystujących nowoczesne technologie GSM/GPS, które uzupełniają ofertę dla agencji ochrony. Połączenie systemu INFIS z mobilnymi tabletami zmienia całkowicie jakość komunikacji z grupami interwencyjnymi. W wyniku integracji platformy INFIS z systemem Kronos agencje otrzymują gotowy produkt do monitorowania sygnałów z terminali telematycznych, dzięki czemu skracamy do minimum czas wdrożenia. Oferowane przez Infis rozwiązanie pozwala na odczyt wszelkich dostępnych sygnałów z komputerów pokładowych pojazdów. Uzyskane w ten sposób dane są poddawane analizie za pomocą rozbudowanego modułu raportowego. Unikatowe rozwiązanie w postaci modułu ewidencji floty, kart paliwowych, dostępu do bieżącej informacji z pojazdu, systemu powiadomień, czy też możliwości komunikacji z kierowcą, pozwalają na stworzenie pożądanych przez rynek narzędzi. Architektura systemu umożliwia integrację z istniejącym systemami ERP/SAP”.

Bartłomiej Kowalewski (Konsmetal Alians): „Konsmetal Alians podjął współpracę w zakresie integracji naszych produktów, w szczególności Systemu Zarządzania Walorami (wspomagającego obrót gotówki w przedsiębiorstwie) oraz Systemu Ochrony i Ewidencji (pozwalającego na elektroniczny nadzór nad bronią i dokumentacją niejawną umieszczoną w szafach i magazynach) z oprogramowaniem firmy Kronos. W trakcie konferencji pokazaliśmy, jak znacząco nasze rozwiązania wpływają na przyśpieszenie procesu rozliczania kasjerów i kierowników przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa przechowywanych wartości pieniężnych. Innowacyjnym rozwiązaniem, zgodnym z nowym Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 26 sierpnia 2014 r. w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji, była zaprezentowana elektroniczna ewidencja broni połączona z systemem identyfikacji broni w naszych urządzeniach, jak również w projektowanych i wykonywanych przez naszą firmę magazynach broni, kancelariach tajnych oraz innych pomieszczeniach specjalnych”.

Szymon Woliński (Next!): „Firma Next! z Bielska-Białej to przede wszystkim producent oprogramowania i sprzętu, przeznaczonego głównie dla branży security. Flagowym produktem bielskiej spółki jest oprogramowanie służące do zarządzania stacją monitorowania – Kronos NET. Ciągła praca nad systemem pozwoliła nie tylko ugruntować pozycję firmy na rynkach polskim i międzynarodowym, lecz również zdobyć doświadczenie niezbędne przy projektowaniu nowych rozwiązań, m.in. dla banków oraz firm zajmujących się kontrolą strażników pracujących w terenie. Podczas spotkania w Kocierzu odbyły się dwie prezentacje, przygotowane przez przedstawicieli Next! W trakcie pierwszej z nich przedstawiona została najnowsza wersja oprogramowania Kronos NET, a mianowicie wersja 2.2. Szczególny nacisk położono na rozszerzenie profilu usług świadczonych przez agencje ochrony o technologie mobilne. Pojawiła się zatem nowa aplikacja na telefony komórkowe oraz strona WWW, która umożliwia wgląd w bieżące i archiwalne dane dotyczące chronionych obiektów, a także ich edycję. Możemy zatem sprawdzić bieżącą pozycję monitorowanego pojazdu, obejrzeć obraz z kamer CCTV zainstalowanych w domu, a także zobaczyć, czy dziecko wróciło już ze szkoły. Inną grupę mobilnych aplikacji stanowią moduły dla grup interwencyjnych oraz serwisantów, przeznaczone do instalacji na smartfonach i umożliwiające lepszą kontrolę pracowników. Należy zwrócić uwagę na zdecydowaną poprawę wydajności całego systemu, którą udało się uzyskać dzięki współpracy z największymi agencjami ochrony. Druga prezentacja dotyczyła nowości w asortymencie oferowanych urządzeń. Zaprojektowano je w całości w firmie, Next! we współpracy z inżynierami od wielu lat projektującymi urządzenia służące do ochrony. Przedstawiono trzy niezależne rozwiązania:
1. Arrow – komunikator do central alarmowych transmitujący sygnały kanałami LAN i WAN, w pełni zintegrowany ze środowiskiem Kronos NET i umożliwiający kontrolę kosztów transmisji.
2. 4Time – urządzenie do kontrolowania poprzez sieć GSM strażników pracujących w terenie, wyposażone w wyświetlacz, odbiornik GPS oraz czytnik RFiD i zapewniające komunikację głosową.
3. Xamelo – pierwszy przemysłowy komputer przeznaczony na rynek security, wykorzystywany w sektorze bankowym; potężne narzędzie do integracji wielu systemów bezpieczeństwa.

Mikołaj Ratyński (Orange Polska): „Orange Polska jest częścią światowej grupy telekomunikacyjnej France Telecom. Oferuje kompleksowe rozwiązania i usługi telekomunikacyjne w Polsce – jako przodujący dostawca. Z firmą Kronos Polska współpracujemy od 2012 roku, przede wszystkim w zakresie technologii M2M (Machine to Machine). Podczas ostatniej konferencji zaprezentowaliśmy m.in. strategiczne kierunki rozwoju M2M w ramach struktur Orange, zarówno w wymiarze globalnym, jak i na rynku polskim. Podczas spotkania klienci mogli zapoznać się z oferowanymi przez Orange usługami z dziedziny security, a w szczególności z zarządzaniem bezpieczeństwem urządzeń, z systemami MDM (Mobile Device Management) do zarządzania urządzeniami oraz ochrony przed atakami DDoS. Na polskim rynku Orange jest liderem w zakresie wdrażania technologii M2M. Swoje usługi realizuje we współpracy ze spółką powstałą w ramach Orange, Integrated Solutions, która dostarcza rozwiązania ICT, takie jak m.in. zabezpieczenia IT, sieci LAN, WAN, usługi Data Center oraz szereg usług chmurowych”.

Włodzimierz Garwacki (RISCO Group): „Prezentowane na konferencji praktyczne aspekty wykorzystania chmury RISCO w systemach alarmowych są naturalną konsekwencją ciągłego rozwoju RISCO Group. Od 35 lat nasza firma dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny elektronicznej ochrony mienia i osób.  Tworzymy innowacje, o czym świadczą wyróżnienia naszych produktów przez doceniające nas organizacje branżowe. Nowatorskie rozwiązania można znaleźć zarówno w detektorach (WatchOUT, BWare itd.), jak i w centralach alarmowych (LightSYS, Agility). Warto zwrócić uwagę także na parametry naszych modułów typu GSM/GPRS oraz IP służących do transmisji danych. Nasza współpraca z firmą Kronos Polska ma związek właśnie z nimi. Integracja polega na implementacji unikalnych protokołów transmisji, używanych przez nasze urządzenia, bezpośrednio do obsługi stacji monitorowania z oprogramowaniem Kronos Net. W efekcie administratorzy stacji mają możliwość bezproblemowego, bezpośredniego odbioru sygnałów z chronionych obiektów, ale także mogą zdalnie diagnozować system alarmowy”.

Po części merytorycznej konferencji odbyła się uroczysta kolacja, a po niej – degustacja whisky. Następnego dnia odbył się rajd terenowy po drogach górskich. Każdy z gości miał okazję spróbować własnych sił i umiejętności jako kierowca terenowego samochodu Nissan Patrol. Jazda była bardzo emocjonująca i dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.

Podczas konferencji zaprezentowano wiele produktów i rozwiązań, które ułatwiają pracę pracownikom agencji ochrony. Zapewniają niezawodne działanie systemu monitorowania, jednego z najważniejszych elementów wpływających na poziom bezpieczeństwa.

Bardzo dziękujemy firmie Kronos Polska za zaproszenie i życzymy kolejnych udanych konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii ze spotkania na naszej stronie internetowej (www.zabezpieczenia.com.pl).

Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony