Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja firmy EBS – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniach 17–18 marca w hotelu Lamberton w podwarszawskim Ołtarzewie odbyła się konferencja dotycząca systemów alarmowych, systemów transmisji alarmów oraz alarmowych centrów odbiorczych. Konferencja ta była przeznaczona dla firm ochrony zajmujących się instalacją systemów alarmowych oraz świadczeniem usług monitorowania alarmów.


Konferencje firmy EBS odbywają się cyklicznie i wzbudzają zainteresowanie profesjonalistów zajmujących się monitorowaniem alarmów ze względu na swój unikatowy charakter. Z tego względu z roku na rok zwiększa się liczba uczestników. W tym roku udział wzięło aż 150 osób z 90 firm.

W odróżnieniu od zeszłorocznej edycji, która była poświęcona głównie usługom dodatkowym świadczonym przez firmy ochrony, w tym roku skoncentrowano się wymaganiach dotyczących detekcji, transmisji oraz obsługi alarmów. Pomocne były zapisy norm EN PN 50131 (dot. systemów alarmowych), EN PN 50136 (dot. systemów transmisji alarmu) oraz EN PN 50518 (dot. alarmowych centrów odbiorczych).


Dwudniowe spotkanie było podzielone było na trzy części. Pierwszego dnia odbywały się prezentacje i pokazy, między innymi centrali Calisto, nowych nadajników wieloantenowych, przenośnych urządzeń do kontroli pracowników (za pomocą biometrii oraz RFID), odbiornika OSM oraz programu SafeStar przeznaczonego do obsługi alarmów. Ponadto odbyły się prelekcje eksperckie dotyczące prawnych wymagań związanych z korzystaniem z biometrii (Tomasza Krześniaka), rynku europejskich oraz amerykańskich stacji monitorowania (Daniela Kamińskiego) oraz zasad postępowania w miejscach przestępstw (Andrzeja Kopiwieckiego).

Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się impreza integracyjna nawiązująca do filmów o Jamesie Bondzie. Drugiego dnia odbyły się warsztaty z obsługi prezentowanych wcześniej rozwiązań.


Firma EBS jest producentem central alarmowych, nadajników GSM/GPRS oraz odbiorników alarmowych. Jak co roku współorganizatorem konferencji była firma Orange zapewniająca bezprzewodowe tory transmisji (w tym GSM oraz GPRS). Partnerem była firma DMSI, która dostarcza oprogramowanie dla centrów monitorowania oraz alarmowych centrów odbiorczych. Patronat objął Polski Związek Pracodawców OCHRONA.

Bezpośr. inf. Daniel Kamiński
Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony