Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja firm CBC Poland i Videotec – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 14 stycznia br. w hotelu ApartHotel przy ul. Stalowej w Warszawie odbyła się konferencja, której gospodarzami byli: włoska firma Videotec, oraz jej biznesowy partner CBC Poland.


Na wstępie przedstawiciele Videotec'a zapoznali uczestników konferencji z historią i dotychczasowym dorobkiem tej firmy, następnie zaprezentowali swoje najnowsze produkty. Z satysfakcją należy stwierdzić, że firma Videotec, która specjalizowała się w produkcji obudów i głowic obrotowych do kamer przemysłowych poszerzyła swoją ofertę o kompletne, gotowe do użycia punkty kamerowe. Nowe urządzenia stanowią połączenie znanych i cieszących się dobrą sławą głowic Ulisse i Ulisse Compact z odpowiednio dobranymi kamerami o wysokiej rozdzielczości, wyposażonymi w obiektywy firmy CBC. Tak powstałe zintegrowane punkty kamerowe mogą być wyposażone w oświetlacze pracujące w podczerwieni i dodatkowe akcesoria takie jak spryskiwacze i wycieraczki służące do usuwania zanieczyszczeń z przedniej szyby obudowy kamery. Videotec oferuje także punkty kamerowe z kamerami termowizyjnymi lub nawet z dwoma kamerami – termowizyjną i optyczną, umieszczonymi w jednej obudowie. Asortyment tych wyrobów jest duży, mają one zróżnicowane parametry, dlatego znajdują wiele zastosowań w wizyjnych systemach dozorowych i w przemyśle.


Kolejną grupą produktów prezentowanych podczas konferencji były przemysłowe obudowy do kamer i głowice obrotowe, przystosowane do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach środowiskowych, w przestrzeniach zagrożonych wybuchem lub agresywnych chemicznie. Tego typu urządzenia znajdują zastosowanie w kopalniach, zakładach chemicznych, rafineriach ropy naftowej oraz w transporcie morskim. W swoich wystąpieniach przedstawiciele firmy Videotec podkreślali długi czas eksploatacji obudów i głowic przemysłowych bez konieczności podejmowania czynności konserwacyjnych oraz ich wysoką niezawodność, co w trudnych warunkach środowiskowych nabiera szczególnego znaczenia.


Ostatnim punktem części konferencyjnej była prezentacja wygłoszona przez przedstawicielkę niemieckiej firmy Crisp, specjalizującej się w produkcji oprogramowania do wizyjnych systemów dozorowych. Ostatnio doszło do powiązań personalnych między firmami Crisp i Videotec, co z pewnością zaowocuje dalszym poszerzeniem oferty Videotec'a, tym razem o specjalistyczne oprogramowanie systemowe. Firma Crisp koncentruje swoją uwagę na zagadnieniach związanych z integracją różnych systemów bezpieczeństwa na jednej platformie programowej i ma w swoim dorobku dostawę wielu systemów, przygotowywanych „pod klucz”, zgodnie z wymaganiami zamawiającego.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczestnicy konferencji mieli okazję skosztować włoskich potraw i napić się włoskiego wina podczas przyjęcia przygotowanego przez Videotec specjalnie na tą okazję.

Andrzej Walczyk
Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony