Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Konferencja bt electronic - Metody i narzędzia poprawy bezpieczeństwa wewnętrznego w bankach

Printer Friendly and PDF

Konferencja bt electronicsW dniach 4-5 września firma bt electronics z Krakowa zorganizowała dwudniową konferencję poświęconą problemom bezpieczeństwa wewnętrznego w bankach.

Pierwsza część konferencji, podczas której przeprowadzono trzy prezentacje, odbyła się w zamku w Pieskowej Skale, znajdującym się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Gości przywitał prezes Mariusz Serafin oraz Anna Ostafil, samodzielny specjalista ds. marketingu i handlu. Następnie naczelnik wydziału bezpieczeństwa banku PKO BP Krzysztof Białek przeprowadził prezentację na temat: „Wybrane aspekty monitorowania bezpieczeństwa w instytucjach bankowych”. Była ona poświęcona istniejącym systemom bezpieczeństwa, ich monitorowaniu oraz korzyściom wypływającym z ich stosowania.

Drugą prezentację pod hasłem „System SAIK – sposób na skuteczną poprawę bezpieczeństwa” poprowadziła Anna Ostafil, która zwróciła uwagę na prawidłowy obieg klucza w instytucjach finansowych, przytoczyła liczne przykłady zastosowania systemu identyfikacji kluczy oraz przedstawiła System Automatycznej Identyfikacji Kluczy SAIK, który oferuje firma bt electronics.

Ostatnią prezentację tego dnia na temat: „Prawne wymogi zabezpieczania danych osobowych przetwarzanych przez bank” poprowadził Jan Byrski, aplikant adwokacki z kancelarii prawnej Traple, Konarski, Podrecki. Zapoznał on obecnych z obowiązującymi źródłami prawa i zakresem ich stosowania w bankach.

Po konferencji goście mieli okazję zwiedzić zamek w Pieskowej Skale. Funkcjonuje on jako muzeum, a eksponaty w nim prezentowane są własnością Zamku Królewskiego na Wawelu. Wieczorem wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić Kraków tramwajem retro, który jest nie tylko środkiem lokomocji, ale przede wszystkim funkcjonuje jako kawiarenka.

Drugiego dnia konferencja, podczas której przeprowadzono trzy prezentacje, odbyła się w jednej z sal konferencyjnych w Kopalni Soli Wieliczka.

Temat pierwszej prezentacji, którą przedstawiła Ewa Markowicz z firmy ela-compil, był następujący: „System Zarządzania Budynkiem GEMOS – neutralna platforma integrująca systemy bezpieczeństwa i automatyki budynkowej”. Gościom zostały zaprezentowane funkcje tego systemu, możliwości jego zintegrowania z innymi systemami, m.in. z systemem zarządzania kluczami, oraz przykłady zastosowania systemu w różnych instytucjach.

Kolejną prezentację na temat: „Rola Policji w systemie zabezpieczania jednostek organizacyjnych” poprowadzili podinsp. Zygmunt Tomczyk oraz asp. sztab. Krzysztof Jurkowski z komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. Pomiędzy prelegentami a uczestnikami konferencji wywiązała się dyskusja na temat problemów związanych z planami ochrony obiektów oraz z zakresem ustawy o ochronie osób i mienia, która określa, co taki plan powinien zawierać.

Trzecią, a zarazem ostatnią, prezentację na temat: „Klucz tradycyjny wspomagany rozwiązaniami elektronicznymi” poprowadził prezes firmy Kemaz Jerzy Malec. Uczestnicy konferencji poznali wiele możliwości zastosowania kluczy tej firmy.

Po zakończeniu prezentacji oraz części obiadowej goście mogli zwiedzić kopalnię soli.

Firma bt electronics istnieje od marca 2006 roku, ale swoje korzenie wywodzi z firmy JORDAN bt electronics, która istniała od 1995 r. Specjalizuje się ona w projektowaniu a także produkcji elementów kontroli dostępu do pomieszczeń, urządzeń oraz kluczy.

Redakcja


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z konferencji

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony