Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kolejny wielki sukces IX edycji Kongresu Pożarnictwa – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

dnd_logo_166W lipcu br. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbyło się coroczne specjalistyczne spotkanie branżowe specjalistów ochrony przeciwpożarowej.

 

 

 

Kongres_1_500

Tegoroczna edycja jednej z największych konferencji w branży zgromadziła ponad 600 uczestników i blisko 50 wystawców oraz spotkała się z szerokim zainteresowaniem osób odpowiedzialnych za projekty i realizacje inwestycji, reprezentujących m.in. budownictwo użyteczności publicznej i mieszkaniowe, budownictwo sportowe, przemysł oraz branże projektowo-wykonawcze. Po raz kolejny Kongres Pożarnictwa zgromadził w jednym czasie i miejscu rekordową liczbę uczestników zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa. Jest to kolejny sukces organizacyjny firmy DND PROJECT realizującej szereg szkoleń i konferencji m.in. dla tego sektora budownictwa. Patronat medialny nad imprezą objęła m.in. redakcja Zabezpieczeń.

Bogaty program wykładów, w tym merytorycznych, ukierunkowany był na zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym związanym z zapobieganiem pożarom i awariom w budownictwie i przemyśle oraz prawidłowym projektowaniem rozwiązań przeciwpożarowych w nowoczesnych obiektach budowlanych. Podczas konferencji zaprezentowano 22 referaty poruszające istotne zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu obiektów w oparciu o aktualne normy, wymogi i zmiany w przepisach. Ekspozycje wystawców zaskoczyły oryginalnością i pomysłowością. Konferencji towarzyszyły również pokazy sprzętu, technologii i systemów przeciwpożarowych i elektroinstalacyjnych. Uczestnicy mogli zasięgnąć porad praktycznych, uzyskać wytyczne projektowe i montażowe od doradców technicznych producentów.

Kongres_2_500

Rangę wydarzenia uświetniła obecność gości reprezentujących m.in. Kancelarię Prezydenta RP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Urząd Miasta st. Warszawy, Kierownictwo Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz komend terytorialnych z terenu całego kraju, Szkołę Główną Służby Pożarniczej, Polskie Radio, NCS, NBP, PLL LOT, a także licznych przedstawicieli uczelni wyższych, przedsiębiorstw budowlanych, projektantów, architektów oraz dziennikarzy prasy i branżowych mediów.

Złotym Sponsorem IX edycji kongresu była firma SVT POLSKA, która w swoim wystąpieniu zaprezentowała bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe Pyro-Safe, przeznaczone do konstrukcji stalowych, przepustów i przejść kablowych. Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyła się prezentacja firmy CREATIO INDUSTRY, Srebrnego Sponsora kongresu, która pokazała jak skutecznie chronić obiekty za pomocą bezprzewodowych systemów detekcji pożaru. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem projektantów.

Wśród nowości kongresu pojawiły się m.in.: nowoczesne i estetyczne rozwiązania firmy Aluprof, służące konstruowaniu ekskluzywnych i reprezentacyjnych obiektów budowlanych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa pożarowego, system integrujący DMS 8000 marki Siemens, sposoby zabezpieczeń przed zagrożeniami wybuchowymi i toksycznymi w budynkach, prezentowane przez firmę ALTER, przeciwwybuchowe i specjalne oprawy oświetleniowe dla stref zagrożonych pożarem i aktami wandalizmu firmy Finicom, okno oddymiające FSP dla grawitacyjnego systemu oddymiania marki FAKRO, czy też oświetlenie awaryjne prezentowane przez firmę AWEX. Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszyło się również stoisko firmy Top Design Chwaszczyno, która zaprezentowała ewakuację za pomocą fotoluminescencyjnych systemów ewakuacyjnych. Na uwagę zasługuje również zaprezentowany przez firmę RAJ International analogowy, adresowalny system wykrywania pożaru. Pokaz silników i łodzi przeznaczonych dla jednostek ratownictwa wodnego OSP i PSP, grup ratownictwa WOPR, jednostek patrolowych Straży Rybackiej, Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego, RZGW oraz służb zarządzania kryzysowego cieszył się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonych podczas konferencji przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz KG Policji. Bogata oferta firm prezentujących najwyższej jakości rozwiązania systemowe zespołów kablowych, podtrzymujących funkcje przez 30 lub 90 minut w warunkach pożaru (E30/E90), czy prezentowane specjalistyczne obudowy elektroinstalacyjne marki Spelsberg Elektro dostarczyły istotnych informacji projektantom instalacji elektrycznych i elektroinstalatorom obecnym podczas konferencji.

kONGRES_3_500

Podczas konferencji nie zabrakło również tematów związanych z prawidłowym projektowaniem instalacji i systemów pożarowych w nowoczesnych obiektach budowlanych i procedurami ich późniejszych odbiorów. Uczestnicy kongresu dowiedzieli się m.in., jakie są najczęściej występujące problemy i popełniane błędy przy projektowaniu i wykonywaniu zabezpieczeń przeciwpożarowych, biernej ochrony przeciwpożarowej i montażu instalacji, na co zwracać uwagę przy projektowaniu ochrony przeciwprzepięciowej, jak ważne jest zasilanie awaryjne, ochrona odgromowa, właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych, a także, jak stosować polskie normy oraz jakie są wymagania na zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektów użyteczności publicznej, w tym obiektów handlowych. Wykład merytoryczny na ten temat wygłosił mgr inż. Tadeusz Cisek, ekspert rzeczoznawca w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Wystąpienie zostało przyjęte przez uczestników konferencji z dużym zainteresowaniem.

O tym, jak istotne są zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym i potrzebą dostępu do najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie świadczy frekwencja na IX edycji Kongresu Pożarnictwa.
Kongres Pożarnictwa na stałe już wpisał się w kalendarz wydarzeń branży zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Bezpośr. inf. DND PROJECT
biuro@dndproject.pl
www.dndproject.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony