Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kolejna edycja seminarium firm Videotec i CBC (Poland) już za nami

Printer Friendly and PDF

27 czerwca br. w kopalni Guido w Zabrzu odbyła się kolejna edycja seminarium polskiego oddziału CBC (Poland), partnera firmy Videotec w Polsce. Tym razem na miejsce spotkania organizatorzy wybrali jedyną w Polsce i w Europie kopalnię węgla kamiennego, którą można zwiedzać. Kopalnia powstała w 1855 r., a nazwę zawdzięcza swojemu założycielowi. Obiekt jest jednym z siedmiu w Polsce punktów kotwicznych Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.


320 m pod powierzchnią ziemi firma Videotec, czołowy producent wysokiej klasy produktów do nadzoru wizyjnego, zaprezentowała rozwiązania dla infrastruktury krytycznej, transportu, branży paliwowej, gazowej i morskiej. Włoski producent istnieje na rynku od 1986 roku i ma dystrybutorów w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym w Polsce (od 1996 roku).


Kamery firmy Videotec znalazły zastosowanie na całym świecie m.in. w miastach, na autostradach, lotniskach, stadionach, w tym na Stadionie Narodowym w Warszawie oraz w tunelach, zakładach przemysłowych i chemicznych.

We współpracy z CBC (Poland) rozwiązania włoskiego producenta zastosowano w Polsce m. in. w elektrowni w Rybniku, PGE Elektrowni Opole, Grupie Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn, na stacjach benzynowych SHELL, BP oraz Statoil.

Wśród zaprezentowanych produktów pojawiły się: zintegrowany punkt kamerowy MAXIMUS MPX, który może być instalowany w obszarach zagrożonych wybuchem, kamery MAXIMUS MVX, które spełniają najwyższe wymagania przemysłowe oraz kamery ULISSE PTZ i obudowy ze stali nierdzewnej, które można używać w środowisku morskim.

Przedstawiono również najnowszy produkt, którym jest punkt kamerowy MAXIMUS MMX, który jest przeznaczony do efektywnego nadzoru wizyjnego i kontrolowania procesów w trudnych warunkach, w których obecność gazów lub łatwopalnego pyłu może doprowadzić do wybuchu.

Produkty firmy Videotec przeznaczone do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem mają certyfikat IECEX i spełniają dyrektywę ATEX.

Atrakcją spotkania była możliwość zwiedzenia kopalni Guido, poznania trudu pracy górników, zanim część ich pracy zastąpiły maszyny i przejazd podwieszaną kolejką elektryczną.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Ela Końka

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony