Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kamery Bosch wyróżnione na 40. międzynarodowych targach IFSEC

Printer Friendly and PDF

boschNagroda dla kamer DINION Starlight HD 720p i FLEXIDOME starlight HD 720p RD.

 

 

Bosch_Ifsec_2013_500

Gwiazdami tegorocznych Międzynarodowych Targów IFSEC zostały dwie kamery Bosch: DINION HD 720p oraz FLEXIDOME Starlight HD 720p RD. Uznano je za wyjątkowo innowacyjne i przyznano im nagrodę IFSEC & FIREX w kategorii Produkt Roku Kamera CCTV.

W Birmingham w Wielkiej Brytanii odbyły się targi branży systemów zabezpieczeń IFSEC International 2013. W trakcie targów w Hotelu Hilton Birmingham Metropole, wręczono nagrody IFSEC & FIREX za najbardziej innowacyjne produkty i technologie, które pojawiły się na rynku w ciągu dwunastu miesięcy poprzedzających targi.

Nagrodzone kamery Bosch, DINION HD 720p oraz FLEXIDOME Starlight HD 720p RD, wyróżniają się wyjątkowo dużą czułością. Pozwalają na prawidłową reprodukcję barw obserwowanych scen w warunkach oświetleniowych, w których inne kamery generują wyłącznie czarno-białe obrazy. Natomiast w przypadku, gdy pozostałe kamery nie potrafią już wytworzyć żadnego obrazu, nagrodzone kamery generują go w trybie monochromatycznym. Dzięki temu, nawet w nocy, pozwalają na precyzyjną identyfikację obserwowanych obiektów.

Nagroda IFSEC & FIREX jest nie tylko wyróżnieniem, ale także formą prezentacji najbardziej innowacyjnych nowości rynkowych. W kategorii Produkt Roku Kamera CCTV, w której nagrodzono kamery Bosch, oceniane są rozwiązania z zakresu telewizji dozorowej: kamery, obiektywy i oprogramowanie.

Podczas targów IFSEC Bosch Security Systems zaprezentował swoje produkty wykorzystujące technologię HD na stoisku, które kształtem przypominało kamerę Dinion. Odwiedzający stoisko mogli obejrzeć na sześciu 42-calowych monitorach między innymi obrazy z nagrodzonych kamer Starlight. Zaprezentowano także, na czym polegają funkcje wynikające z zastosowania technologii Content Based Imaging (CBIT), czyli iAE (inteligentna automatyczna regulacja ekspozycji), iDNR (inteligentna redukcja szumów), IVA (inteligentna analiza obrazu) oraz Autotrack. Na stoisku pokazano również aplikacje telewizji dozorowej na urządzenia mobilne oraz stworzono ciemnię (Dark Room In a Box), dzięki której można było sprawdzić działanie kamery Starlight w warunkach ekstremalnie słabego oświetlenia.

Bezpośr.inf. Katarzyna Staroń
Robert Bosch
katarzyna.staron@pl.bosch.com

Opracowanie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony