Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Jubileusz 55-lecia istnienia firmy POLON-ALFA

Printer Friendly and PDF

LOGO_polon_alfa_200POLON-ALFA to prężnie rozwijająca się firma o wieloletniej tradycji. Początki działalności zakładu przypadają na połowę lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to główną specjalnością przedsiębiorstwa były zaawansowane badania nad promieniowaniem jonizującym. Ich efektem było zaprojektowanie i wprowadzenie do produkcji wielu urządzeń służących do wykrywania i pomiaru promieniowania, ogólnie nazywanych aparaturą dozymetryczną.

 

POLON-ALFA jako pierwsza firma w Polsce i trzecia na świecie skonstruowała i wprowadziła do produkcji jonizacyjną czujkę przeznaczoną do wykrywania dymu. Z biegiem lat działalność firmy została ukierunkowana na systemy sygnalizacji pożarowej – POLON-ALFA stał się największym producentem takich systemów w naszym kraju.

Dynamiczny rozwój firmy i doświadczona kadra inżynierska sprawiają, że obecną działalność przedsiębiorstwa doskonale określa widniejące przy logo POLON-ALFA hasło: „Najnowsza technologia. Najwyższa jakość”.

Firma już od 20 lat jest organizatorem Ogólnopolskich Warsztatów „Sygnalizacja i Automatyka Pożarowa SAP”, w których uczestniczą specjaliści związani z szeroko rozumianą branżą zabezpieczeń. Tak było też i w tym roku. Świętując jubileusz 20-lecia warsztatów, postanowiono zorganizować także obchody 55-lecia istnienia zakładu. Z tej okazji zaproszono na uroczystą kolację gościa specjalnego – Cezarego Pazurę. Fantastyczny, trwający ponad godzinę monolog, często przeradzający się w dialog z żywo reagującą publicznością, był niewątpliwie godnym uświetnieniem tego święta.

Aby nasi goście otrzymali od firmy nie tylko „coś dla ducha”, drugiego dnia warsztatów przygotowaliśmy „coś dla ciała”. Na parkingu przed budynkiem głównym Centrum Kongresowo-Konferencyjnego „Magellan”, na dużych niebieskich foliach, stało dziesięć samochodów osobowych. Chętni do zabawy zostali podzieleni na dziesięć drużyn. Dostali ubrania ochronne, narzędzia i… zaczęło się demolowanie owych aut. Nie było to jednak bezmyślne niszczenie – w tak drastyczny sposób powstawały niesamowicie interesujące, zupełnie nowe pojazdy. Wyobraźnia uczestników zabawy przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Śmiechu było przy tym co niemiara, a końcowy wyścig był dobrą zabawą zarówno dla uczestników, jak i oglądających.

SEVEN-event-group-Wrak-Garage-31_500

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim gościom, którzy uświetnili obchody naszego 55-lecia, życząc im i sobie, byśmy jeszcze nie raz w takim gronie i w dobrym zdrowiu mogli świętować kolejne jubileusze.

Bezpośr. inf. POLON-ALFA

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony