Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Inteligentny Klucz – nagrody rozdane

Printer Friendly and PDF

lockus-mniejsze_logo_20018 października br. (na zakończenie pierwszej międzynarodowej konferencji Intelligent Building Technologies & Multimedia Management (IBTMM) w Krakowie odbyło się rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Inteligentny Klucz, w którym wzięli udział wykonawcy oraz integratorzy systemów automatyki budynkowej w obiektach budowlanych.

 

Inteligentny_Klucz_500

Organizatorem konkursu Inteligentny Klucz była krakowska firma Lockus specjalizująca się w organizacji konferencji i szkoleń.

Spośród projektów zgłoszonych do konkursu wybrano pięć wyróżniających się wysokim poziomem integracji systemów bezpieczeństwa, zarządzania i multimediów w obrębie budynku.

Statuetki Inteligentnego Klucza 2013 otrzymali:

Fadom S.A.
generalny wykonawca Wschodnioeuropejskiego Centrum Kongresowo-Sportowego ARŁAMÓW (arlamow.pl).
Rozwiązania wyróżniające projekt: system BMS który integruje niemal wszystkie systemy w obiekcie i wizualizuje jego pracę na kilku stacjach roboczych, umożliwia sprawne zarządzanie i monitorowanie ich parametrów. Zaawansowane systemy multimedialne oferujące  najwyższy standard obsługi konferencji.

DYSKRET POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Sp.k.
Centrum Biurowe VINCI w Krakowie (www.centrumvinci.com).
Rozwiązania wyróżniające projekt: system BMS, bazujący na urządzeniach firmy Delta Controls ze sterownikami komunikującymi się między sobą przy użyciu protokołu BACnet. Stabilna, elastyczna i konfigurowalna sieć BMS, korzystająca ze spójnego interfejsu realizowanego za pomocą jednego pakietu oprogramowania i pozwalającego na zdalne połączenie z siecią.

Zdania Sp. z o.o.
Instytut Zoologii na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (instytutzoologiiuj.wkraj.pl).
Rozwiązania wyróżniające projekt: rozproszona integracja systemów automatyki i systemów bezpieczeństwa, inteligentne sterowniki są rozmieszczone we wszystkich pomieszczeniach. Niezależność funkcjonowania systemu od pracy komputerowego systemu zarządzania, ewentualna awaria systemu komputerowego nie ma wpływu na realizację funkcji współdziałania systemów bezpieczeństwa z systemami zasilającymi na poziomie poszczególnych pomieszczeń.

W gronie finalistów wyróżnione zostały również firmy:

bt electronics Sp. z o.o.
Hotel Galaxy w Krakowie (www.galaxyhotel.pl).
Rozwiązania wyróżniające projekt: System inteligentnego zarządzania budynkami Homatic integruje w jedną całość wszystkie systemy, które do tej pory pracowały niezależnie od siebie, są to systemy monitoringu i kontroli dostępu oraz system obsługi recepcji. System został stworzony na indywidualne zamówienie klienta i stanowi unikatowe rozwiązanie. System jest otwarty przez co mamy możliwość stworzenia dodatkowych funkcji, które nie były wyszczególnione na etapie zamówienia.

Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.
Centrum Urazowe Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (www.su.krakow.pl).
Rozwiązania wyróżniające projekt: system przekazu obrazu z sal operacyjnych działa w technologii HD-SDI. System zintegrowanej, szybkiej łączności personelu wykorzystuje różne media, takie jak interkomy, telefony i pagery. System wideokonferencyjny umożliwia rejestrację, przechowywanie i przesyłanie materiałów z wideokonferencji oraz udostępnianie zasobów uprawnionym odbiorcom. Dodatkowo cały system jest przystosowany do pracy w sterylnych warunkach jakie panują w tego typu obiektach. zastosowany został specjalny system nagłośnienia zaś w salach operacyjnych umieszczone zostały ekrany dotykowe i monitory medyczne 42" służące do obserwacji obrazów z kamer operacyjnych.

Konkurs Inteligentny Klucz miał dwa etapy. Pierwszy etap obejmował przyjęcie wniosków firm realizujących projekty i ich weryfikację pod względem merytorycznej zgodności z założeniami regulaminu konkursu oraz kwalifikację do grona finalistów. Drugi etap to wybór projektów wyróżniających się stopniem zaawansowania integracji systemów i przyznanie im certyfikatów oraz statuetek Inteligentnego Klucza.

Bezpośr. inf. Magdalena Skórkiewicz-Foltyn
Lockus
mfoltyn@lockus.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony