Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Infrastruktura budynków komercyjnych – podsumowanie warsztatów technologicznych

Printer Friendly and PDF

18 maja 2017 roku w Hotelu MCC Mazurkas Conference Centre w Ożarowie Mazowieckim odbyły się warsztaty technologiczne Live Commercial Building Technology Workshops zorganizowane przez firmę Anixter.


W spotkaniu wzięło udział prawie trzydziestu partnerów technologicznych firmy Anixter, która jest obecna w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki od 27 lat. Firma ma globalny zasięg i duży potencjał finansowo-logistyczny, a jej roczny obrót zamyka się sumą 7 mld. dolarów.

Anixter zajmuje się kompletacją i dystrybucją sprzętu do instalacji zabezpieczających duże obiekty budowlane, w tym budynki komercyjne. Kilkugodzinny program wypełniły prezentacje na temat współczesnych i przyszłych metod zabezpieczania takich obiektów.

Firma Anixter kooperuje z wieloma producentami i ma w swojej ofercie komponenty niezbędne do tworzenia profesjonalnych zabezpieczeń, w tym składniki systemów alarmowych, sygnalizacji pożarowej, kontroli dostępu, monitoringu wizyjnego, automatyki budynkowej. Sprzęt jest kompletowany na podstawie projektów i dostarczany wprost na miejsce instalacji, zgodnie ustalonym harmonogramem.

Prelegenci włożyli wiele wysiłku w wyjaśnienie tendencji rozwojowych w dziedzinie zabezpieczeń budynków komercyjnych z uwzględnieniem zmian, jakie zachodzą w sposobie prowadzenia działań biznesowych i w strukturze zatrudnienia. Celem działań jakie podejmuje Anixter jest zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy, zredukowanie kradzieży, osiągnięcie zgodności z przepisami, zapobieganie skutkom cyberataków, ograniczenie fizycznego dostępu do budynku i sieci. Takim wyzwaniom nie jest w stanie sprostać pojedynczy producent, niezbędna jest integracja systemów pochodzących od różnych dostawców opartych na otwartej architekturze sprzętowej i programowej.


Poza omówieniem zagadnień związanych z bezpieczeństwem budynków komercyjnych prelegenci położyli duży nacisk na zagadnienia dotyczące pracy zdalnej, gdy pracownicy stacjonują w odległych miejscach i komunikują się poprzez publiczną sieć internetową. Tego typu praca zdobywa coraz większą popularność, zaś zdalnym pracownikom także należy zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Podczas spotkania zostały omówione problemy związane z niezawodnością działania oraz bezpieczeństwem pracy w rozległych sieciach internetowych. Zwrócono także uwagę na tendencję wzrostową w wykorzystaniu sieci bezprzewodowych, co także wymaga zastosowania odpowiednich zabezpieczeń.

Osobnym zagadnieniem było omówienie sposobów wykorzystania aplikacji i banków danych pracujących w chmurze internetowej. Wykazano wyraźną tendencję wzrostową w wykorzystaniu tego typu metod pracy, co wiąże się z poważnymi wyzwaniami dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa biznesowego.

Organizatorzy przewidzieli przerwy w prelekcjach, podczas których uczestnicy spotkania mogli przedyskutować zagadnienia techniczne i zapoznać się z ofertą sprzętową na stoiskach producentów. Spotkanie zakończyło się obiadem, po którym nastąpiło wręczenie wylosowanej nagrody.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Andrzej Walczyk
Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony