Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

IFSEC 2009 - relacja

Printer Friendly and PDF

25 427 profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa (wg audytu ABC) ze 112 krajów przybyło do NEC Birmingham na IFSEC 2009, największą na świecie doroczną imprezę z dziedziny bezpieczeństwa. Pokaz, który odbył się w dniach 11-14 maja, otworzył Lord Carlile of Berriew QC, prezes Security Institute i niezależny od rządu ekspert prawodawstwa ds. terroryzmu.

James Blue, dyrektor ds. Fire & Security w UBM Live, organizatorów IFSEC, powiedział: – W dzisiejszym klimacie ekonomicznym było dla nas ważne nie spoczywać na laurach, gdy przyszło do organizowania IFSEC 2009. Wykorzystaliśmy okazje do ożywienia przemysłu z dziedziny bezpieczeństwa, przekazując zarówno do wystawców, jak i zwiedzających pozytywne sygnały. Przystosowaliśmy zawartość wystawy, wprowadzając nowe inicjatywy i cechy, do wskazania najpilniejszych zagadnień na rynku zabezpieczeń. Dalej, poszerzyliśmy międzynarodowy charakter wystawy (31% wszystkich obecnych było z różnych krajów) poprzez takie zdarzenia, jak “Spotkaj kupujących”. Po otwarciu przez księcia Kentu, Michała, powitaliśmy delegację międzynarodowych kupców zabezpieczeń na IFSEC i daliśmy bezprecedensowe okazje handlowe naszym wystawcom z Wielkiej Brytanii.

IFSEC był ponownie areną pokazową dla wiodących na świecie firm, jak: ASSA Abloy, Axis Communication, Bosch, Cisco, Dallmeier, Dedicated Micros, Genie, Gunnebo, HID, Hikvision, IndigoVision, JVC, LG Electronics, Mitsubishi, Panasonic, Paxton Access, Risco, Samsung Techwin, Samsung Opto-Electronics U.K., Sanyo, Satel, Sony, Tyco, Videor i Xtralis.

Po efektownym starcie w roku 2008, konferencja IFSEC powróciła bogatsza i z większą liczbą wykładowców. Konferencja trwała przez trzy dni. Każdy dzień był poświęcony innemu obszarowi bezpieczeństwa. Dzień pierwszy był poświęcony Ochronie Globalnej, Narodowej i Lokalnej, dzień drugi koncentrował się na Zarządzaniu Bezpieczeństwem Korporacji, a dzień trzeci badał Innowacje Techniczne w Praktyce. 27 ekspertów prezentowało seminaria w ciągu trzech dni, w tym:

– Stephen Cooper, szef zabezpieczeń, Zarząd Dostaw Olimpijskich,
– nadinspektor Chris Phillips, naczelnik Krajowego Biura Zabezpieczeń Antyterrorystycznych (NaCTSO),
– Gillies Crichton, naczelnik wydziału HSE, Glasgow International Airport,
– Steve Fowler, CEO, Instytut Zarządzania Ryzykiem.

IFSEC 2009 wprowadził również nową serię bezpłatnych seminariów szkoleniowych, skierowanych na zarządzanie bezpieczeństwem podczas recesji ekonomicznej. „Seminaria Biznesowe dla Instalatorów Zabezpieczeń” składały się z szeregu prezentacji prowadzonych przez czołowych przedstawicieli przemysłu.

SMT SELECT powróciło, kontynuując pomyślny start z poprzedniego roku. I znów ponad tysiąc kluczowych użytkowników miało okazję spotkać się, wymienić poglądy w specjalnych lożach użytkowników oraz uzyskać liczne bonusy podczas czterodniowej imprezy.

Informacje zwrotne od wystawców na IFSEC 2009 wyraźnie pokazują sukces imprezy:

Paul Browne, dyrektor ds. Business Development w ASSA ABLOY UK, powiedział: – Jesteśmy pod wrażeniem reakcji odwiedzających nasze stoisko na wystawie. Włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowanie naszej obecności na IFSEC 09 i odebraliśmy fantastyczną reakcję na nowoczesne wyroby, które wystawiliśmy. IFSEC zapewnił nam idealną platformę do przedstawienia informacji na temat nowości oferowanych przez nas zarówno w dziedzinie kontroli dostępu, jak i to na rynku zabezpieczeń mechanicznych.

Graham Hagger, dyrektor zarządzający Select Manufacturing, dodał: – IFSEC 2009 okazał się być owocną wystawą dla Select Manufacturing. Uczestniczę w IFSEC od 27 lat i, w mojej ocenie, wystawa zawsze jest na czele przemysłu zabezpieczeń. W tym roku było tak samo, a ja czekam na rok 2010.

Przemysł zabezpieczeń miał także okazję uczcić najlepszych w branży na rozdaniu nagród IFSEC Security Industry Awards 2009, które miało miejsce w poniedziałek, 11 maja. Ufundowane wspólnie z Brytyjskim Stowarzyszeniem Przemysłu Zabezpieczeń (BSIA) nagrody, uhonorowały ludzi, wyroby i postęp technologiczny, które odegrały znaczną rolę w rozwoju przemysłu zabezpieczeń w ostatnim roku.

Alex Carmichael, dyrektor techniczny BSIA, powiedział – Co roku nagrody IFSEC Security Industry Awards pokazują proces rozwoju innowacji w naszym przemyśle. Zdobywcy tegorocznych nagród zaprezentowali znakomite wyroby, dobrze świadczyli usługi na rzecz ochrony, zacieśnili partnerską współpracę z policją. Zawsze robi na mnie wrażenie poziom kreatywności i zaangażowania w naszym przemyśle; znalazło to dowód w wyborze tegorocznych laureatów, z których każdy może powinien być dumny ze swych osiągnięć.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie: www.protectionandmanagementseries.com

IFSEC 2010 odbędzie się, razem z wystawami The Facilities Show i Safety & Health Expo, 10-13 maja w NEC Birmingham. Najnowsze informacje znajdziecie na stronie www.ifsec.co.uk . Firmy zainteresowane wystawiennictwem na imprezie 2010 powinny skontaktować się z Charlie Cracknell on +44 (0)20 7921 8069 lub charlie.cracknell@ubm.com.

IFSEC South Africa odbędzie się od 30 czerwca do 2 lipca 2009 w Sandton, Johannesburg, South Africa. Więcej informacji i rejestracja celem uzyskania wolnego wstępu www.ifsecsa.com .

IFSEC India, która odbędzie się razem z Firex India, odbędzie się w czasie od 29-31 października 2009 w Pragati Maidan, New Delhi, India. Więcej informacji i rejestracja na stronie www.ifsecindia.com .

Bezpośr. inf. Guy Melzack
PR&Communications Manager Protection&Management Portfolio

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony