Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

GENUINE HID Solution Seminar – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 14 maja 2015 roku w hotelu Novotel w Warszawie firma HID zorganizowała seminarium, na którym zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania z dziedziny systemów kontroli dostępu. Przybyłych gości przywitał Jaroslav Barton, który pokrótce zaprezentował firmę, przedstawił jej historię i nawiązał do planów na przyszłość.W części merytorycznej wygłoszone zostały liczne referaty prezentujące innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe oferowane przez firmę HID. Szczególnym zainteresowaniem słuchaczy cieszyły się systemy iCLASS SE/SEOS, w których jako osobiste identyfikatory wykorzystuje się zarówno zwykłe karty identyfikacyjne, jak i smartfony lub inne urządzenia mobilne, na których zainstalowane są odpowiednie aplikacje. Stwarza to zupełnie nowe możliwości dynamicznego zarządzania dużymi systemami kontroli dostępu.

Równie interesująca jest oferta firmy HID z dziedziny kontroli dostępu logicznego, czyli zabezpieczenia komputerów, stacji roboczych, zbiorów danych i innych materiałów przechowywanych w formie elektronicznej przed nieautoryzowanym dostępem. Najnowszym trendem w tej dziedzinie jest konwergencja dostępu fizycznego i logicznego w jednym systemie, to znaczy wykorzystanie tych samych zabezpieczeń zarówno do otwierania fizycznych przejść, jak i do zarządzania dostępem do zasobów sieciowych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przechowywania tych zasobów w chmurze oraz ich jednoczesnego wykorzystania przez wielu użytkowników.

Prelekcje dowodziły, że zakres zainteresowań firmy HID nie ogranicza się do klasycznie pojmowanych systemów kontroli dostępu, lecz jest znacznie szerszy i dotyczy wielu dziedzin współczesnego, skomputeryzowanego świata, w którym kontrola dostępu do informacji jest równie ważna jak zabezpieczenie fizycznych przejść i kontrola ruchu osobowego.

Finałową częścią imprezy była sesja pytań i odpowiedzi, podczas której uczestnicy seminarium żywo dyskutowali z przedstawicielami firmy HID na temat zaprezentowanych rozwiązań. Dyskusje były kontynuowane podczas lanczu, który zakończył to udane spotkanie.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony