Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Gaszenie mgłą wodną – warsztaty projektowe. Podsumowanie

Printer Friendly and PDF

AGIS_LOGO_170Firma AGIS Fire & Security, międzynarodowy dostawca rozwiązań w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej, we współpracy z firmą NORMBUD, liderem w sprzedaży armatury przeciwpożarowych systemów tryskaczowych, kanalizacyjnych i wodociągowych, 9 października 2012 r. zorganizowała szkolenie poświęcone rozwiązaniom w zakresie gaszenia mgłą wodną AQUASYS. Wykorzystanie mgły wodnej w ochronie przeciwpożarowej gwarantuje skuteczne gaszenie pożaru, przy jednoczesnym minimalnym zużyciu wody, przez co jest rozwiązaniem efektywnym i ekonomicznym.

Podczas warsztatów omówione zostały zagadnienia dotyczące projektowania systemów gaszenia mgłą wodną m.in. w kablowniach i tunelach kablowych, galeriach nawęglania, hotelach, biurach itp. Tematyka warsztatów została także wzbogacona o kwestie poświęcone zastosowaniu systemów mgły wodnej w kontekście regulacji, norm i wytycznych projektowych. Uczestnicy spotkania, reprezentujący uznane biura projektowe, mieli także możliwość swobodnego zadawania pytań i wymiany doświadczeń w odniesieniu do tematyki szkolenia.

Zastosowanie systemów gaszenia mgłą wodną AQUASYS gwarantuje skuteczną ochronę przeciwpożarową, przy wykorzystaniu znacznie mniejszej ilości wody, niż w przypadku instalacji tryskaczowych czy zraszaczowych. Nie jest zatem konieczne uwzględnienie dużego zbiornika z jej zapasem. W przypadku zadziałania systemu, minimalne zużycie wody w postaci rozproszonych kropelek niewielkiej średnicy powoduje zminimalizowanie ewentualnych strat materialnych. Rozwiązanie nie wymaga zapewnienia szczelności w chronionym pomieszczeniu a wiec zastosowanie np. klap odciążających nie jest wymagane. Nieduże rozmiary rur wpływają na prostotę montażu oraz łatwość wbudowania systemu, co jest szczególnie istotne np. w przypadku ograniczonej przestrzeni międzysufitowej w hotelach. Rozwiązanie jest bezpieczne dla ludzi i środowiska.

Systemy gaszenia mgłą wodną AQUASYS znajdują zastosowanie w sektorze przemysłowym, biurowym, petrochemicznym, transportowym itd. Zapewniają skuteczną ochronę przeciwpożarową np. linii produkcyjnych, pomieszczeń technicznych. warsztatów, lakierni, transformatorów, generatorów, tuneli drogowych, pomieszczeń biurowych, hotelowych, handlowych itp. Gwarantują także efektywną ochronę przed działaniem ognia w serwerowniach i centrach przetwarzania danych, a także w obiektach zabytkowych i wszędzie tam, gdzie przechowywane są cenne zbiory np. muzea, archiwa, biblioteki.

Bezpośr. inf. Karolina Łokietek
AGIS Fire & Security
klokietek@agisfs.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony