Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Forum Monitoringu Polskiego – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

polalarm-logoKolejne Forum Monitoringu Polskiego, które odbyło się tradycyjnie w ośrodku Geovita w Jadwisinie pod Warszawą cieszyło się niespotykaną dotąd popularnością i zgromadziło około dziewięćdziesięciu uczestników z terenu całej Polski. Najliczniej stawiły się firmy, których działalność jest bezpośrednio związana monitoringiem, aczkolwiek nie zbrakło bankowców, przedstawicieli ZPR (zainteresowanych monitoringiem kasyn gry), a także dystrybutorów prezentujących swoje oferty sprzętowe. Tematyka referatów była zróżnicowana i dotyczyła zarówno zagadnień związanych z normalizacją, procedurami ochrony obiektów, oprogramowaniem, sprzętem, a także po części wiązała się z modną ostatnio problematyką stadionową.

001_500

Fot. (od lewej) Andrzej Ryczer, Andrzej Walczyk, Krzysztof Ciesielski

Z pozoru nudne zagadnienia normatywne wywoływały liczne dyskusje, zarówno podczas prelekcji jak i później, w kuluarach, co świadczyło o dążności firm zajmujących się świadczeniem usług ochroniarskich do spełniania wymogów wynikających z obowiązujących rozporządzeń, oraz do ścisłego przestrzegania prawa regulującego zagadnienia związane z monitoringiem.

Niecelowym byłoby przytaczanie programu forum i tytułów kolejnych referatów, dość wspomnieć, że dyskusja jaka rozwijała się w każdej przerwie była na tyle gorąca, że powodowało to istotne opóźnienia w stosunku do zaplanowanego harmonogramu. Dyskutanci mieli równie sprecyzowane poglądy co prelegenci i zaciekle ich bronili, tak więc całość spotkania często prowadziła do dość nieoczekiwanych wniosków i konkluzji.

Na przykład problematyka przetwarzania danych w tak zwanej chmurze oraz możliwość tworzenia bardzo zaawansowanych technologicznie, wirtualnych stacji monitoringu znalazła zarówno zagorzałych zwolenników jak i oponentów. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwały się zagadnienia dotyczące masowości usług związanych z monitoringiem obiektów oraz obsługi bardzo znacznej liczby abonentów przez pojedyncze agencje ochrony.

Całość spotkania uświetnił wieczorny bankiet, połączony z udanymi występami iluzjonisty, w których partycypowali wybrani uczestnicy forum. Bynajmniej nie oznacza to, że monitoring jest jedynie iluzją, a wręcz przeciwnie, większą część sztuczek prezentowanych na estradzie widownia przyjmowała gromkimi okrzykami „Wiemy jak to działa”. „Ja też wiem”, odpowiadał iluzjonista i zabawa trwała dalej. Niech ten dialog stanowi podsumowanie naszego forum, przecież naprawdę wiemy jak to działa.

Andrzej Walczyk

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony