Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Firma Axis Communications została uhonorowana nagrodą Red Dot Design Award za innowacyjną konstrukcję sieciowej kamery kopułowej AXIS P5415-E

Printer Friendly and PDF

axisFirma Axis Communications została uhonorowana nagrodą Red Dot Design Award za innowacyjną konstrukcję sieciowej kamery kopułowej AXIS P5415-E PTZ odznaczającej się niepowtarzalnym wyglądem, pozwalającym na harmonijne wtopienie się tej kamery w otoczenie.

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana od 1955 roku i cieszy się w środowisku technicznym wysoką renomą.

Axis_P5414_Red_Hot_500

 

Kamery kopułowa AXIS P5415-E PTZ może być instalowana na sufitach lub ścianach pomieszczeń i nie narusza charakteru budynków w których jest instalowana. Kamera jest mocowana bezpośrednio na powierzchni sufitów lub ścian, a do jej montażu nie trzeba stosować wysięgników. Wewnętrzny wspornik wbudowany w obudowę kamery eliminuje konieczność stosowania dodatkowych akcesoriów przez co ułatwia i przyspiesza pracę instalatora. Przekłada się to na realne oszczędności ekonomiczne.

Sieciowa kamera kopułowa AXIS P5415-E PTZ spełniła wymagania stawiane przez jurorów konkursu Red Dot Design Award dotyczące innowacyjności, funkcjonalności, jakości wykonania, ergonomiczności obsługi, trwałości i niezawodności. Pod uwagę brane były także względy estetyczne i środowiskowe.

Do nagrody kandydowało 4815 produktów w 23 kategoriach, zaś ocena dokonywana była przez międzynarodowe jury składające się z czterdziestu renomowanych projektantów sprzętu elektronicznego. Po uzyskaniu tej zaszczytnej nagrody kamera AXIS P5415-E zostanie wyeksponowana w muzeum Red Dot Design Museum w Essen, w Niemczech.

Kamera AXIS P5415-E ma innowacyjną konstrukcję i niespotykany dotąd wygląd zewnętrzny, który nie tylko przypadł do gustu architektom i dekoratorom wnętrz, lecz także przyczynia się do uproszczenia i skrócenia instalacji – powiedział Erik Frännlid, dyrektor Działu Produkcji w firmie Axis Communications. – Ta prestiżowa nagroda jest świadectwem innowacyjnego charakteru produktów firmy Axis Communications i starań w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań, satysfakcjonujących naszych klientów.

Osłona przeciwsłoneczna kamery AXIS P5415-E może być łatwo zdemontowana i pomalowana na dowolny kolor, dostosowany do kolorystyki i charakteru przestrzeni, w której kamera ma być zainstalowana. Spośród innych zalet kamery AXIS P5415-E należy wymienić obiektyw zmiennoogniskowy pozwalający na osiemnastokrotne optyczne powiększenie obserwowanych obiektów. Kamera wytwarza obraz w standardzie HDTV 1080p odznaczający się bardzo dobrą reprodukcją szczegółów, zaś łatwy w użyciu interfejs sieciowy pozwala na jej zdalną konfigurację. System obracania i pochylania kamery nie zawiera elementów mechanicznych, takich jak koła zębate czy paski napędowe. Dzięki zastosowaniu bezpośredniego napędu elementów ruchomych kamera AXIS P5415–E odznacza się dużą niezawodnością i nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

Kamera może być zasilana metodą PoE, dzięki czemu zbędne staje się dodatkowe okablowania. Wysoka światłoczułość pozwala na poprawną pracę kamery w bardzo złych warunkach oświetleniowych. W porze nocnej kamera może pracować w trybie monochromatycznym z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego emitowanego przez źródła naturalne lub przez specjalnie do tego przystosowane oświetlacze. Kamera może pracować w środowisku, którego temperatura mieści się w zakresie od -20°C do +50°C.

Bezpośr. inf. Axis Communications

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony