Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

European Wisenet Conference w Barcelonie – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Kolejna edycja European Wisenet Conference zorganizowana przez firmę Hanwha Techwin Europe (dawniej Samsung Techwin Europe) odbyła się 14 marca 2017 r. w Barcelonie w hotelu W Barcelona. Dzięki położeniu hotelu w bezpośrednim sąsiedztwie plaży uczestnicy mogli cieszyć się pięknym widokiem na miasto i hiszpańskie wybrzeże.


W konferencji wzięło udział ponad 200 uczestników z całej z Europy, w tym trzynastu przedstawicieli firm będących partnerami firmy Hanwha Techwin Poland, którą reprezentowali Sławomir Szlufik, Country Manager Poland & Baltics, i Joanna Gronos-Gierek, Sales and Marketing Assistant.

Dyrektor zarządzający firmy Hanwha Techwin Europe, Bob (H. Y.) Hwang, wspomniał o zasadach korzystania z programu partnerskiego STEP, który zapewnia uczestnikom lepsze warunki gwarancyjne i więcej korzyści. „Srebrni”, „złoci” lub „platynowi” partnerzy uzyskują pięcioletnią gwarancję na sprzęt, w tym możliwość wymiany urządzeń oraz darmowy serwis.

W doskonale przygotowanej części wykładowej prezenterzy omówili najnowsze osiągnięcia firmy Hanwha Techwin, w tym najnowszy procesor sygnałowy Wisenet 5 o imponujących parametrach. Model, który jest obecnie używany, stanowi efekt wieloletniej, konsekwentnej pracy. Warto przypomnieć, że pierwszy z procesorów Wisenet powstał już w 2010 roku.


Celem firmy Hanwha Techwin jest bycie zawsze o krok przed konkurencją i nie jest to pusty slogan reklamowy. Wystarczy sprawdzić parametry dwudziestu sześciu zaprezentowanych podczas konferencji kamer z serii Wisenet X. Zakres dynamiki obrazu równy 150 dB oraz wykorzystanie aż czterech kolejnych klatek wizyjnych nie ma odpowiednika w żadnym z produktów konkurencji.

Równie innowacyjnym rozwiązaniem jest system cyfrowej stabilizacji obrazu wykorzystujący czujniki przyspieszenia. System reaguje na faktycznie stwierdzone drgania podstawy, na której zamocowana jest kamera, a nie na zmiany obserwowane na obrazie, dlatego nie powoduje utraty ostrości obiektów ruchomych, zarówno tych małych, takich jak ludzie czy drobne przedmioty, jak i dużych, takich jak ciężarówki zajmujące znaczną część kadru. Jest to także właściwość zdecydowanie wyróżniająca kamery Hanwha Techwin spośród konkurencyjnych produktów z optyczną stabilizacją obrazu.


Procesor Wisenet 5 wykorzystuje kompresję H.265 oraz mechanizmy redukujące przepływność strumieni wizyjnych wytwarzanych przez kamery. Kodek H.265 opracowany przez Hanwha Techwin nie ma sobie równych i w przypadku kamer o bardzo wysokich rozdzielczościach dochodzących do 8K zapewnia dwukrotnie większą redukcję obciążenia sieci i pamięci masowych. Ponadto w każdej z kamer Hanwha Techwin można zastosować aż dwie karty pamięci SD o łącznej pojemności 512 GB, co umożliwia lokalną rejestrację obrazów w czasie awarii strukturalnej sieci IP.

Istotnym uzupełnieniem, które umożliwia realizację unikatowych funkcji podnoszących poziom bezpieczeństwa obiektów chronionych przez systemy Hanwha Techwin, jest inteligentna analiza dźwięków z otoczenia kamery. Algorytmy realizowane przez procesor Wisenet 5 pozwalają na wykrycie dźwięków typowych dla niebezpiecznych sytuacji. Rozróżniane są dźwięki wystrzału, eksplozji, tłuczenia szkła, a nawet panicznego krzyku, co daje projektantom systemów zabezpieczających dodatkowe narzędzia analityczne.

Bardzo ciekawym fragmentem części wykładowej była prezentacja planów budowy miasta Bismayah, które będzie zlokalizowane w Iraku, kilkanaście kilometrów od Bagdadu. Jest to projekt o imponujących rozmiarach, a Hanwha Engineering & Construction jest jednym z ważniejszych inwestorów. Miasto ma mieć 600 tysięcy mieszkańców. W celu realizacji tego przedsięwzięcia powstanie gigantyczna fabryka domów, w której na miejscu będą produkowane wszystkie niezbędne elementy budowlane. Wszystkie instalacje energetyczne, wodociągowe, teleinformatyczne oraz związane z systemami bezpieczeństwa publicznego będą umiejscowione w tunelach technicznych znajdujących się kilkanaście metrów ziemią. W tym przedsięwzięciu Hanwha Techwin będzie realizować część związaną z wizyjnymi systemami dozorowymi i innymi zabezpieczeniami elektronicznymi. Rozmiar przedsięwzięcia jest imponujący, zaś wybór firmy Hanwha Techwin świadczy o klasie oferowanych przez nią rozwiązań.

Po części wykładowej odbyła się prezentacja produktów. W odrębnej sali zbudowano kilka stoisk wyposażonych w kamery i rejestratory, a każdy z uczestników mógł na żywo poznać działanie i funkcje produktów Hanwha Techwin.

Nie zabrakło również rozrywki. Po części merytorycznej gospodarze zapewnili uczestnikom podziwianie panoramy Barcelony podczas rejsu łodziami QUER 60. Słoneczna pogoda, morska bryza, a do tego piękny widok dostarczyły uczestnikom rejsu niezapomnianych wrażeń.

Podczas kolacji wyróżniono najlepszych partnerów firmy Hanwha Techwin Europe w 2016 roku i wręczono nagrody.  Wystąpił zespół tancerek egzotycznych, które tańczyły w rytm muzyki granej na żywo na bębnach. Po kolacji każdy mógł podziwiać panoramę Barcelony nocą z tarasu widokowego znajdującego się na 26 piętrze hotelu.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość udziału w konferencji, a polskiemu oddziałowi Hanwha Techwin życzymy pomyślności i sukcesów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia (www.zabezpieczenia.com.pl).

Bezpośr. inf. Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony