Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Druga konferencja firmy QNAP i partnerów – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W czerwcu br. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbyła się druga konferencjaQNAP i Partnerzy”. Partnerami tegorocznej edycji były firmy: HGST, TP-Link, CyberPower oraz Xopero.Reprezentant firmy QNAP Systems, oferującej dyski sieciowe i systemy macierzy dyskowych dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw oraz użytkowników indywidualnych, Grzegorz Bielawski przedstawił prognozy dla rynku serwerów NAS w Polsce, które zakładają, że w latach 2016-2020 zapotrzebowanie na serwery NAS w małych i średnich firmach wzrośnie o 33% co rok. Omówił również możliwości serwerów QNAP związane z zarządzaniem pocztą elektroniczną, wykorzystaniem serwera proxy, użyciem wyszukiwarki Qsirch, dostępnymi usługami i przechowywaniem danych w chmurze, VJBOD (wirtualnym JBODem) i QIoT. Zaprezentował również możliwości platformy Q’center, która pozwala na skonsolidowane zarządzanie wieloma serwerami QNAP.

Robert Gawroński z TP-Link omówił wykorzystanie przełączników firmy w integracji sieci bezprzewodowej z systemami monitorowania oraz w przechowywaniu danych.

Podczas konferencji zaprezentowano również dostępne na rynku dyski firmy HGST, energooszczędne systemy zasilania awaryjnego firmy CyberPower, oraz rozwiązanie firmy Xopero QNAP Applliance, które jest przeznaczone do backupu i przywracania danych.

Atrakcją konferencji była możliwość wygrania biletów na mecz półfinałowy EURO 2016 w Marsylii. Gratulujemy wygranej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Bezpośr. inf. Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony