Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Druga edycja spotkania „Data Center for Business” – relacja

Printer Friendly and PDF

lockus-mniejsze_logo_200Specyfika projektów Centrum Danych (ang. Data Center), problemy w trakcie realizacji, możliwości pozyskania wsparcia finansowego – te i wiele innych tematów było przedmiotem dyskusji podczas drugiej edycji spotkania Data Center for Business.

 

 

0029_1_500

Przedstawiciele wiodących dostawców z zakresu rozwiązań dla centrów danych, eksperci, integratorzy oraz użytkownicy spotkali się 18 listopada w Opalenicy koło Poznania. Problematyka przedstawiona w prezentacjach merytorycznych swoją kontynuację znalazła podczas wymiany doświadczeń w specjalnie zaaranżowanej strefie biznesowej oraz w rozmowach kuluarowych.

0052_500

Siłą spotkań Data Center for Business są ludzie, ich doświadczenie i kompetencje. Do współpracy zapraszamy ekspertów i praktyków, dla których nie ma tematów tabu. Podczas tej edycji po raz kolejny dowiedliśmy, że zarówno w kwestiach technologicznych jak i biznesowych nie boimy się konfrontacji z zachodnimi trendami czy zmierzenia się z polską rzeczywistością rynkową. Spotkania Data Center for Business organizujemy właśnie w tym celu, aby pokazać uczestnikom szerokie spektrum możliwości i sposobów radzenia sobie z problemami projektowymi, finansowymi czy technologicznymi – powiedział Michał Piechulek, dyrektor biura projektów BKT Elektronik.

Data Center for Business to obok technologii zagadnienia biznesu oraz ekonomii. Dzięki współpracy z liderami branży centrów danych uczestnicy mają możliwość osobiście poznać dostępne na rynku rozwiązania. To co wyróżnia spotkania to fakt prezentacji tych rozwiązań w kontekście rzeczywistych rynkowych realizacji czy certyfikacji branżowych. Ekonomiczne kwestie utrzymania inwestycji czy pozyskania funduszy na jej realizację to także kluczowe punkty w programie spotkań.

0063_500

Przykłady popełnianych błędów podczas planowania inwestycji, dobre praktyki podczas realizacji czy bezpośrednie spotkanie z osobami, które pełnią rolę swego rodzaju przewodników po rynku centrów danych, to aspekty, które cenią sobie uczestnicy naszych spotkań – dodał Michał Piechulek.

Pomysłodawcą oraz głównym partnerem merytorycznym cyklu Data Center for Business jest firma BKT Elektronik. Partnerami drugiej edycji spotkania były firmy: Eaton, FIMA, STULZ. W roli ekspertów wystąpili: Uptime Institute, BCA Group, Centuria, PNO Consultants.

Szczegółowe informacje dotyczące Partnerów, prelegentów oraz programu Data Center for Business znajdują się na stronie www.dc4business.pl.

Bezpośr. inf. Magdalena Skórkiewicz-Foltyn
Lockus
e-mail: mfoltyn@lockus.pl
tel. kom. 603 568 379

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony