Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Dni Innowacji 2015 – Samsung Techwin

Printer Friendly and PDF

W dniach 22–23 września br. w kompleksie hotelowym Venecia Palace pod Warszawą firma Samsung Techwin zorganizowała Dni Innowacji 2015 – Samsung Techwin, czyli drugą edycję dorocznego spotkania projektantów i integratorów wizyjnych systemów dozorowych. Wielogodzinny program części merytorycznej, którą w większości prowadził Piotr Rogalewski, obejmował przegląd najnowszych produktów firmy Samsung, w tym kamer, rejestratorów oraz oprogramowania zarządzającego wizyjnymi systemami dozorowymi. W pierwszej części spotkania zademonstrowany został między innymi program Samsung Security Manager w najnowszej wersji 1.40.

Później Piotr Rogalewski omówił budowę i działanie rejestratora wizyjnego Samsung SRN-4000. Na szczególne uznanie zasługuje przemyślana konstrukcja tego urządzenia, która umożliwia szybki demontaż i wymianę jego podstawowych bloków, co zostało zademonstrowane podczas prezentacji. Doskonale opracowana instrukcja w języku polskim jest dodatkową korzyścią.

Prelegent zademonstrował także najnowsze kamery z serii WiseNet Lite. Dużym zainteresowaniem cieszył się zestawiony ad hoc system umożliwiający rejestrację obrazów wraz z danymi pobieranymi z kasy fiskalnej w trakcie obsługi klientów detalicznych.

W dalszej części spotkania przedstawiciele firmy INFOTECH omówili możliwości aplikacyjne otwartej platformy programowej Samsung na przykładzie systemu integrującego urządzenia tej firmy z aplikacją waweSTAT wykorzystaną do poprawy organizacji pracy w obiektach handlu detalicznego.

Jedną z atrakcji wieczornej części spotkania było zademonstrowanie działania kamery PTZ firmy Samsung wyposażonej w dwa adaptacyjne oświetlacze pracujące w podczerwieni. Dzięki tej demonstracji można było naocznie przekonać się o bardzo dobrej czytelności obrazu uzyskanego w warunkach nocnych. Dodatkową atrakcją była sceneria, w jakiej odbywały się te próby. Jak wspomniano na wstępie, impreza została zorganizowana w kompleksie hotelowym Venecia Palace ustylizowanym w sposób przypominający Wenecję. Na monitorze można było obserwować budynki stojące nad ciemną, połyskującą od nielicznych świateł powierzchnią wody. Kamera doskonale poradziła sobie z ukazaniem tego ciemnego, a jednocześnie bardzo kontrastowego obrazu.

Spotkanie zakończyło się wystawną kolacją połączoną z integracyjnym programem rozrywkowym. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu szybkich samochodów podczas wyścigów Formuły I rozgrywanych na symulatorach.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania na naszej stronie internetowej www.zabezpieczenia.com.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony