Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Data Center For Business Symposium – relacja

Printer Friendly and PDF

lockus-mniejsze_logo_20025-26 czerwca 2014 r. w Hotelu Windsor w Jachrance odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Data Center For Business Symposium.

 

 

 

Lockus_IMG_8723_500

Goście spotkania mieli możliwość poznania najnowszych rozwiązań z zakresu Data Center w kontekście praktycznych możliwości ich wykorzystania oraz najnowszych trendów i wymagań jakie niosą za sobą projekty DC. Rozmowy toczyły się wokół przewodnich haseł: biznes, technologia, bezpieczeństwo i ekologia.

ILockus_MG_9479_500

Serdecznie dziękuję za udział w Data Center For Business Symposium wszystkim uczestnikom oraz partnerom, dzięki którym zaprezentowaliśmy szerokie spektrum rozwiązań i możliwości realizacji projektów DC. Jako główny partner merytoryczny przedstawiliśmy specyfikę realizacji projektów DC w szerszym ujęciu. Partnerzy rozwinęli przekaz szczegółowymi informacjami o technologiach, produktach i doświadczeniu jakie zdobyli podczas realizacji tego typu obiektów na całym świecie. Dzięki temu goście mogli osobiście przekonać się, jakie rozwiązania są dostępne na rynku, na co zwrócić szczególnie uwagę, na możliwe błędy oraz dobre praktyki podczas planowania i realizacji swoich inwestycji – powiedział Michał Piechulek, dyrektor Biura Projektów BKT Elektronik.

Lockus_IMG_8735_500

Merytoryczną część spotkania wzbogaciły panele eksperckie. W obszarze biznesu i technologii zagadnienia certyfikacji DC przedstawiła Lilia Severina z Uptime Institute. W kontekście bezpieczeństwa transmisji danych doświadczeniami podzielił się Walter Affeltranger, członek komitetów normalizacyjnych: ISO/IEC SC 48 oraz CENELEC TK 215. Zagadnienia finansowania projektów DC z Funduszy Europejskich omówiła Justyna Wieprzkowicz z Centralnego Punktu Informacyjny Funduszy Europejskich. Robert Berliński, promotor dobrych praktyk wykonywania testowania infrastruktury krytycznej obiektów DC, przedstawił zagadnienia Green IT w kontekście Data Center. Poruszone tematy zachęciły uczestników do dyskusji, które kontynuowane były w sali biznesowej.

Lockus_IMG_8938_500

Formuła Data Center For Business Symposium łącząca panele merytoryczne z równolegle trwającymi rozmowami biznesowymi spełniła oczekiwania zarówno partnerów jak i uczestników spotkania. Goście spotkania wymienili się doświadczeniami z etapu planowania inwestycji jak również wdrażania i użytkowania nie tylko w kontekście rynku polskiego, ale realizacji międzynarodowych.

Lockus_IMG_8975_500

Szczegółowe informacje dotyczące partnerów, prelegentów oraz programu Data Center For Business Symposium znajdują się na stronie www.dc4business.pl.

Lockus_IMG_9406_500

Informacja o BKT Elektronik
BKT Elektronik jest czołowym dostawcą technologii wykorzystywanych w budowie regionalnych i ponadregionalnych sieci szerokopasmowych w Polsce oraz innowacyjnych technologii przeznaczonych dla Data Center. BKT Elektronik jest polską firmą produkcyjno-handlową działającą w branży IT, elektrotechniki i automatyki, nieprzerwanie od 1998 roku.

Oferta firmy obejmuje dostawy kompletnych systemów okablowania strukturalnego, komponentów do budowy sieci LAN/WAN, szaf i obudów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, szeroko pojętego okablowania optycznego i miedzianego. Dynamika wzrostu obrotów w ostatnich latach stawia BKT Elektronik w szeregu firm o mocnej i ugruntowanej pozycji w sektorze IT w Polsce i Europie (www.bkte.pl).

Bezpośr. inf. Magdalena Skórkiewicz-Foltyn
mfoltyn@lockus.pl
tel. kom. 603 568 379
www.lockus.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony