Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

DahuaTechnology zapewniała bezpieczeństwo podczas defilady Grand Military Parade w Pekinie

Printer Friendly and PDF

Firma Dahua Technology, światowy lider w dziedzinie produkcji i dostaw urządzeń wchodzących w skład wizyjnych systemów dozorowych, z siedzibą w Hangzhou w Chinach, pełniła rolę obserwatora podczas wielkiej, chińskiej parady wojskowej, gwarantując jednocześnie bezpieczny przebieg tej imprezy.

Dnia 3 września 2015 w Pekinie odbyła się wielka parada wojskowa, upamiętniająca siedemdziesiątą rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Podczas przejazdu wozów bojowych i przemarszu ponad 12 tysięcy żołnierzy zaprezentowano setki najnowocześniejszych elementów uzbrojenia chińskiej armii. Tym samym Chiny zademonstrowały całemu światu nie tylko swoją siłę, ale także sprawne działanie narodowego systemu bezpieczeństwa na najwyższym światowym poziomie.

W tak ważnym dniu, dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wykorzystane zostały zarówno elektroniczne systemy dozorowe, jak i najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w dziedzinie kontroli ruchu ulicznego. Zgodnie z zasadą „zero zagrożeń, zero niebezpieczeństw” policja i straż pożarna zostały postawione w stan najwyższej gotowości. Obszar na którym odbywała się parada był chroniony na długo przed jej rozpoczęciem, podczas jej trwania oraz po jej zakończeniu. Firma Dahua uczestniczyła w tej wspaniałej paradzie jako jedyny dostawca wizyjnych systemów dozorowych.

Zadaniem firmy Dahua było stworzenie systemu umożliwiającego obserwację przejeżdżających pojazdów i maszerujących oddziałów wojskowych. Wizyjny system dozorowy dostarczony przez firmę Dahua zapewniał pełną kontrolę nad przebiegiem parady.

Kilkaset kamer HD firmy Dahua zostało rozmieszczonych wzdłuż West Chang’an Avenue, na obszarze Tian’anmen Square oraz na terenach, na których zgromadzone zostały oddziały wojskowe. Najważniejszą rolę w systemie dozorowym odegrały kamery tubowe umieszczone na głowicach obrotowych, które posłużyły do szczegółowej obserwacji West Chang’anAvenue, w polu widzenia równym 3600. Kamery z serii starlight znalazły w tym systemie najwięcej zastosowań. Pracowały one w trybie 720p lub 1080p i zapewniły obserwację przebiegu parady w zmieniających się warunkach oświetleniowych. Wysoka dynamika obrazu, dochodząca do 120 dB, możliwość wytwarzania trzech strumieni wizyjnych oraz wykorzystania funkcji inteligentnej analizy treści obrazów, a także możliwość skorzystania z oświetlaczy pracujących w podczerwieni, o zasięgu 200 metrów stanowiły niezaprzeczalne zalety tych kamer. W systemie wykorzystane były także szybkoobrotowe kamery PTZ, zmieniające swoje ustawienia z prędkością 1600 na sekundę.

Przydatność kamer Dahua do pracy w najtrudniejszych warunkach środowiskowych oraz wysoka jakość obrazu, o jakiej można się było przekonać podczas parady, świadczą o możliwości wykorzystania tych kamer w systemach bezpieczeństwa narodowego Chin.

Bezpośr. inf. Dahua Technology

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony