Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Dahua zdobyła wyróżnienie IP camera Excellent Award na targach Secutech 2014

Printer Friendly and PDF

dahua-logo_150Dahua Technology, światowy lider w dziedzinie produkcji i dostaw urządzeń do wizyjnych systemów dozorowych z siedzibą w Hangzhou w Chinach informuje, że kamera sieciowa DH-IPC-HF5281 zdobyła wyróżnienie IP Camera Excellence Award na targach Secutech 2014 odbywających się w Taipei.

 

Dahua_award_500

Doroczny konkurs Excellence Award Contest rozgrywany na targach Secutech 2014 odbywających się w Taipei cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż stanowi forum, na którym mogą ze sobą rywalizować producenci urządzeń wizyjnych. Konkurs stwarza okazję do prezentacji tych wyrobów nabywcom, którzy w ten sposób mogą zdobyć wiedzę i porównać działanie różnych urządzeń przed podjęciem decyzji o ich nabyciu. Podczas tegorocznego konkursu były brane pod uwagę takie właściwości kamer jak zdolność do pracy w warunkach nocnych, jakość obrazu uzyskiwanego w trybie pracy ze spowolnioną migawką oraz odporność na nasycenie na skutek bardzo kontrastowego oświetlenia.

Kamera sieciowa Dahua DH-IPC-HF5281 jest zbudowana w oparciu o czuły przetwornik CMOS o rozdzielczości 1920 x 1080, pozwalający na pracę z prędkością 60 klatek na sekundą. Ze względu na swoją wysoką czułość kamera IPC-HF5281 pozwala na tworzenie czytelnych obrazów przy oświetleniu nie przekraczającym 0.0001 luksa. Podczas obserwacji szybko poruszających się obiektów przydatna jest wysoka poklatkowość obrazu równa 60 klatek na sekundę. Ponadto kamera ma inteligentne funkcje obróbki obrazu, takie jak detekcja twarzy, wykrywanie przekroczenia wirtualnych linii, wykrywanie pojawiających się obiektów (na przykład samochodów zatrzymujących się w obszarze objętym zakazem parkowania), wykrywanie zbyt szybko poruszających się obiektów i temu podobne.

Przez kolejne trzy lata produkty firmy Dahua zostały zakwalifikowane do grupy urządzeń o ponadprzeciętnych parametrach i budziły duże zainteresowanie wśród profesjonalistów zajmujących się projektowaniem i instalacją wizyjnych systemów dozorowych – powiedział Tim Shen, dyrektor do spraw marketingu w firmie Dahua Technology. – Doceniamy wysiłki organizatorów targów Secutech, w wyniku których nasze produkty mogą być porównane z produktami innych wystawców. Zdajemy sobie sprawę ze zmian zachodzących na rynku wizyjnych systemów dozorowych, w tym z rosnącego znaczenia urządzeń pracujących w standardzie HD, a także z konieczności ciągłego usprawniania takich funkcji jak wizyjna detekcja ruchu czy dynamiczna redukcja szumów. Wiemy także, że bardzo istotnym czynnikiem jest wysoka czułość kamer i ich zdolność do pracy w złych warunkach oświetleniowych. W dziale konstrukcyjnym zatrudniamy ponad 3000 specjalistów i angażujemy duże środki finansowe w prace rozwojowe. W ten sposób udaje się nam utrzymać wiodącą pozycję na światowym rynku wizyjnych systemów dozorowych.

Bezpośr. inf. JoJo Li
Dahua Technology

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony