Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Cztery kamery Axis Communications wyróżnione w konkursie POLALARM

Printer Friendly and PDF

axisW XIII edycji konkursu Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2010, organizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem POLALARM, cztery modele kamer IP firmy Axis Communications, lidera światowego rynku sieciowych rozwiązań wizyjnych – AXIS P1346, AXIS P3344-VE, AXIS Q1755, AXIS Q1910, uzyskały wyróżnienia w kategorii Urządzenia i Systemy Nadzoru Telewizyjnego i Rejestracji Obrazów.

 

AXIS-P3344VE_250AXIS-Q1755_250AXIS-Q1910_250

Jesteśmy dumni z wyróżnień przyznanych kamerom Axis w tym prestiżowym konkursie. Potwierdzają one innowacyjność i zaawansowanie technologiczne produktów firmy Axis. Wyróżnione kamery posiadają wiele wyspecjalizowanych funkcji, dzięki czemu odpowiadają na odmienne potrzeby w zakresie nadzoru wizyjnego, wszystkie jednak zapewniają najwyższy poziom skuteczności monitoringu – powiedział Edwin Roobol, dyrektor zarządzający Axis Communications na obszar krajów niemieckojęzycznych, Holandii i Europy Środkowo-Wschodniej.

AXIS-P1346-P-Ir_250

Produkty zgłoszone przez Axis Communications do konkursu organizowanego przez POLALARM zwróciły naszą uwagę zarówno swoją funkcjonalnością, nieprzeciętnymi możliwościami technicznymi, jak i wysoką specjalizacją, co świadczy o tym, że znakomicie odpowiadają na konkretne potrzeby zgłaszane przez rynek. Nie mieliśmy wątpliwości, że wszystkie cztery kamery sieciowe Axis Communications zasłużyły na wyróżnienia – powiedział Bogdan Tatarowski, prezes stowarzyszenia POLALARM.

Kamera sieciowa AXIS P1346 przeznaczona do pracy w trybie dzień/noc, to innowacja na rynku nadzoru wizyjnego w zakresie metody sterowania przysłoną, tzw. P-Iris. Kombinacja oprogramowania Axis i obiektywu Kowa zapewnia optymalną jakość obrazu o rozdzielczości HDTV 1080p lub 3 Mpx nawet w warunkach bardzo silnego nasłonecznienia dzięki wyeliminowaniu zjawiska dyfrakcji światła i rozmycia lub zamglenia obrazu. Kamera przesyła wiele indywidualnie konfigurowanych strumieni wideo formacie H.264 i Motion JPEG oraz wspiera multi-view streaming, czyli selekcję z obserwowanej sceny kilku szczególnie interesujących nas obszarów i ich prezentację w oknie oprogramowania zarządzającego. AXIS P1346 ma wiele ciekawych funkcji, w tym cyfrowy mechanizm PTZ, zdalne ogniskowanie obiektywu (back focus), asystenta ustawiania ostrości i licznik pikseli. Kamera jest zasilana w systemie Power over Ethernet oraz przesyła dwukierunkowo dźwięk. Inteligentne funkcje wideo oferowane przez AXIS P1346 obejmują wykrywanie ruchu i dźwięku oraz aktywne alarmowanie o próbach ingerencji. AXIS P1346 idealnie nadaje się do monitoringu miejskiego i do ochrony takich miejsc, jak: lotniska, stacje kolejowe, szkoły oraz centra handlowe.

Zaprojektowana do wymagających instalacji zewnętrznych, odporna na akty wandalizmu (wytrzymuje uderzenie do 1000 kg). Kamera AXIS P3344-VE charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i estetycznym wzornictwem. To jedyna na rynku kamera umożliwiająca zdalne ogniskowanie obiektywu, co redukuje koszty i czas potrzebny na wykonanie instalacji .Jest ona także przystosowana do pracy zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym, w temperaturze od –40 do +50 stopni C. Obudowa o klasie szczelności IP66 jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Kamera została wyposażona w specjalną membranę osuszającą, co eliminuje możliwość zbierania się w niej wody. AXIS P3344-VE przesyła wielokrotne indywidualnie konfigurowalne strumienie wideo w standardzie H.264 (30 klatek/s), co optymalizuje wykorzystanie pasma i przechowywanie materiału wizyjnego. Kamera wspiera Motion JPEG i dostarcza materiał wizyjny o rozdzielczości HDTV 720p/1MP. AXIS P3344-VE wykorzystuje technologię skanowania progresywnego i Wide Dynamic Range. Kamera ma funkcję zdalnego sterowania zoomem i ustawiania ostrości, jest wyposażona w licznik pikseli. Zasilana jest w systemie Pover over Ethernet. AXIS P3344-VE przesyła dwukierunkowo dźwięk, oferuje również funkcje inteligentnego nadzoru, takie jak wykrywanie ruchu oraz dźwięku. Kamera ma także wbudowany alarm zabezpieczający ją przed próbami ingerencji. AXIS P3344-VE najlepiej sprawdzi się w na kolei, kampusach uniwersyteckich czy placówkach handlowych.

AXIS Q1755 to pierwsza kamera sieciowa oferująca rozdzielczość HDTV, co pozwala jej dostarczać doskonały obraz zgodny ze standardami przemysłowymi SMPTE 296M i SMPTE 274M. Kamera posiada rozdzielczość 1080i (1920×1080 pikseli) lub 720p (1280×720 pikseli), współczynnik proporcji HDTV 16:9 oraz obsługuje zarówno kompresję H.264, jak i Motion JPEG przy pełnej częstotliwości wyświetlania klatek.

AXIS Q1755 oferuje 10-krotny zoom optyczny i 12-krotny cyfrowy, autofocus, tryb dzienny/nocny oraz zasilanie Power over Ethernet. Jest wyposażona w gniazdo na karty pamięci SDHC oraz inteligentne funkcje wideo, w tym wykrywanie ruchu i dźwięku, funkcję „wartownika", czyli automatyczne przybliżanie obrazu w razie wykrycia aktywności i możliwość wygenerowania konkretnej zdefiniowanej akcji oraz identyfikowanie prób ingerencji, takich jak zasłanianie lub zamalowywanie kamery. AXIS Q1755 zapewni skuteczny monitoring sklepów detalicznych, lotnisk, stanowisk kontroli paszportowej i kasyn, czyli wszystkich tych miejsc, w których każdy szczegół ma znaczenie.

Pierwsza na świecie sieciowa kamera termowizyjna AXIS Q1910 stanowi znakomite uzupełnienie każdego systemu nadzoru IP, działającego 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Model AXIS Q1910 jest przeznaczony do instalacji wewnętrznych, dostarcza wysokiej jakości materiał wizyjny nawet w całkowitych ciemnościach lub trudnych warunkach oświetleniowych, jak mgła lub dym. Kamera oferuje zaawansowane możliwości obrazowania termicznego, m.in. rozdzielczość 160 x 128, rejestrację 8,33 klatek na sekundę i kąt widzenia wynoszący 17°. AXIS Q1910 obsługuje inteligentne funkcje nadzoru wizyjnego, co pozwala na wykrywanie ruchu, dźwięku oraz prób manipulacji urządzeniem – w takich sytuacjach kamera uaktywnia alarm lub inne zdefiniowane akcje, jak np. zapalenie świateł czy uruchomienie sygnalizacji alarmowej. Kamera obsługuje standardy kompresji obrazu H.264 oraz Motion JPEG, jest wyposażona w funkcję dwukierunkowego przesyłania dźwięku i możliwość lokalnego przechowywania nagrań dzięki wbudowanemu gniazdu kart SD/SDHC. AXIS Q1910 jest zasilana w standardzie Pover over Ethernet i wspiera Axis Camera Application Platform. Urządzenie jest zgodne ze specyfikacją ONVIF.

Uroczystość wręczenia nagród Laureatom XIII edycji Konkursu Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2010 odbyła się 26 kwietnia 2010 r., w pierwszym dniu Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń SECUREX 2010.

Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie www.axis.com.

edwin.roobol@axis.com

agata.majkucinska@axis.com

Kontakt dla prasy:
kamila.wierzbicka@grayling.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony