Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Canon CCTV Days w Warszawie – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W dniu 20 października br. w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie odbyło się spotkanie z cyklu Canon CCTV Days, na które zaproszeni zostali projektanci, integratorzy i dystrybutorzy wizyjnych systemów dozorowych, a także partnerzy technologiczni firmy Canon i eksperci z branży.


Firma Canon jest doskonale znana na całym świecie jako producent najwyższej klasy aparatów fotograficznych i kamer wykorzystywanych przez profesjonalistów, a także kopiarek wielkoformatowych i innych urządzeń służących do tworzenia i rejestracji obrazów. Obecnie firma rozszerza swoją ofertę o urządzenia wizyjne służące do budowy systemów dozorowych. Mimo iż są to wyłącznie urządzenia sieciowe, są oferowane jako Canon CCTV.

Firma Canon produkuje urządzenia służące do tworzenia i rejestracji obrazów od siedemdziesięciu lat. Jest producentem wszystkich podzespołów wchodzących w skład wytwarzanych urządzeń, takich jak matryce światłoczułe, procesory sygnałowe, a przede wszystkim obiektywy. Doświadczenia z rynku kamer profesjonalnych są wykorzystywane podczas produkcji kamer CCTV.

Kamery CCTV oferowane przez firmę Canon odznaczają się dużą czułością, więc można je stosować w trudnych warunkach oświetleniowych. Kolejną ich cechą jest energooszczędność. Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie jest ona istotna, jednak dzięki niej eksploatacja dużych systemów dozorowych z setkami kamer jest dużo tańsza. Inną cechą wyróżniającą kamery Canon jest szeroki kąt widzenia, równy 113,4º. Z pozoru mogłoby się wydawać, że nie jest on trudny do uzyskania i wielu producentów oferuje kamery o jeszcze szerszym kącie widzenia, jednak w tym przypadku chodzi o jakość. Wspomniany kąt widzenia równy 113,4º jest osiągany przy braku zniekształceń geometrycznych obrazu oraz innych aberracji optycznych obiektywów.

Podczas spotkania firma Canon zaprezentowała kilkanaście modeli kamer, w tym kamery PTZ z opcją śledzenia obiektów ruchomych, kamery kopułkowe oraz stacjonarne. Duże zainteresowanie uczestników wzbudziła zaciemniona komora, w której umieszczono jedną z kamer Canon. Można było prześledzić jej działanie przy trzech różnych, ściśle określonych poziomach oświetlenia. Szczególnym atutem tej kamery jest nieprzerwana praca w trybie kolorowym oraz ciągłe wytwarzanie niezaszumionych obrazów z prędkością 30 klatek na sekundę.

Wchodząc na rynek CCTV, firma Canon zadbała o kompatybilność swoich urządzeń z wyrobami innych producentów. Kamery Canon są zgodne ze specyfikacją ONVIF i mogą współpracować z oprogramowaniem VMS oraz rejestratorami NVR różnych producentów.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że znane wszystkim firmy Milestone oraz Axis zostały włączone do grupy przedsiębiorstw Canon Group. Umożliwia to wymianę informacji dotyczących techniki i technologii produkcji urządzeń wizyjnych i z pewnością przełoży się na poprawę jakości produktów tych firm.

Firma Canon ma ogromne doświadczenie w dziedzinie telewizji profesjonalnej i obecnie próbuje je wykorzystać w dziedzinie CCTV. Tym samym ma nowe, nieskażone rutyną spojrzenie na wizyjne systemy dozorowe. Mamy nadzieję, że doprowadzi to do wykreowania nowych, innowacyjnych rozwiązań, dotychczas niedostępnych w branży zabezpieczeń elektronicznych.

Prorynkowa strategia marketingowa, budowa partnerskiej sieci dystrybucyjnej z wyselekcjonowanymi firmami, bardzo wysokie wymagania dotyczące jakości oraz trzyletnia gwarancja na sprzęt z opcją wymiany w przypadku uszkodzenia to czynniki, które już teraz przyczyniają się do ugruntowania pozycji firmy Canon na rynku wizyjnych systemów dozorowych.

Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony