Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

CŁO i GRANICA 2008 - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

XIV Międzynarodowa Wystawa Wyposażenia dla Kontroli Celnej i Granicznej „CŁO i GRANICA” została zorganizowana w Hotelu Gromada – Centrum Kongresowo-Wystawienniczym w Warszawie, w dniach 1 i 2 października 2008 roku. Współorganizatorem wystawy była Polska Izba Producentów na Rzecz Obronności Kraju, a patronami honorowymi – Szef Służby Celnej oraz Komendant Główny Straży Granicznej. 

 

CiG_511.jpg

 

W gronie 29 wystawców znaleźli się m.in. producenci i dystrybutorzy produktów przeznaczonych dla służb kontroli celnej i granicznej, a także dla straży ochrony kolei – począwszy od umundurowania, broni i innego wyposażenia osobistego przez środki służące do usuwania substancji niebezpiecznych po różnego rodzaju sprzęt, w tym służący do podniesienia efektywności kontroli i zwiększenia bezpieczeństwa osób. Wśród tego sprzętu warto wymienić np. lornetki i kamery termowizyjne, wideoendoskopy oraz inne urządzenia służące do kontroli wizualnej, detektory metali, narkotyków, materiałów wybuchowych, gazów niebezpiecznych itp., rentgenowskie skanery do sprawdzania bagażu oraz ładunku czy antyterrorystyczne roboty mobilne.

CiG_518.jpg

Pierwszego dnia wystawy odbyła się także konferencja „Program ochrony granic Polski i UE – plany, rozwiązania, innowacje”, składająca się z pięciu sesji tematycznych. Jedna z nich była poświęcona innowacyjnym sprzętowym rozwiązaniom dla służby celnej i straży granicznej. Konferencję zakończyła sesja na temat zagrożeń terrorystycznych i walki z nimi.

 

CiG_520.jpg

 

Podczas drugiego dnia wystawy odbyła się konferencja prasowa jednego z wystawców – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów, prezentującego unijny projekt TALOS, związany z patrolowaniem i nadzorem granic lądowych, przewidujący wykorzystanie wspomnianych wyżej robotów mobilnych.

Wystawa i konferencja zgromadziły z jednej strony grono odbiorców i użytkowników, a z drugiej – dostawców wysoce specjalistycznych rozwiązań, stwarzając okazję do bezpośrednich rozmów na tematy nurtujące uczestników tej połączonej imprezy, wzbogaconą o możliwości wynikające z bezpośredniego kontaktu z prezentowanymi na stoiskach produktami.

Adam Bułaciński - Redakcja
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony