Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch wspiera projektantów systemów sygnalizacji pożarowej

Printer Friendly and PDF

boschEksperci Bosch Security Systems po raz kolejny współprowadzili szkolenie CNBOP

 

 

Bosch_Monika_ppoz_350

Na początku listopada w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP) odbyła się kolejna edycja szkolenia dla projektantów, instalatorów i konserwatorów systemów sygnalizacji pożaru. Wzięło w niej udział ponad czterdzieści osób.

Szkolenia w tej formule są organizowane przez CNBOP od około pięciu lat i skierowane do osób świadczących usługi w obszarze zabezpieczeń przeciwpożarowych. Szkolenie trwa cztery dni i składa się z wykładów, których tematyka obejmuje aspekty prawne, wytyczne projektowania, instalowania i konserwacji systemów oraz warsztatów praktycznych. Podczas części praktycznej uczestnicy mogą zobaczyć, jak wygląda programowanie centrali; chętni mogą ją też samodzielnie zaprogramować. Szkolenie kończy egzamin, a jego pozytywny wynik uprawnia do otrzymania certyfikatu kwalifikacji.

Wśród prowadzących szkolenie byli eksperci ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej i firmy Bosch.

Na tegorocznym szkoleniu zaprezentowaliśmy jedno z narzędzi wspierających projektantów w przygotowaniu projektów i wycen – program Planning Tool. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z narzędziem również na warsztatach praktycznych, gdzie w ramach ćwiczeń przygotowywali w grupach opis projektu, wycenę, schemat blokowy, dzięki czemu mogli sami przekonać się, jaką rolę narzędzie to może odegrać w ich codziennej pracy – mówi Monika Kołodziejczyk z Bosch Security Systems.

W tym roku, na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, CNBOP otrzymał „Złoty Medal SAWO” w kategorii „Edukacja i prewencja” za szkolenia dla projektantów, instalatorów i konserwatorów systemów sygnalizacji pożarowej. Nagrodę przyznał Minister Pracy i Polityki Społecznej.

Współpraca z firmami projektowymi i indywidualnymi projektantami systemów bezpieczeństwa należy do jednych z kluczowych zadań Bosch Security Systems. Projektanci mogą liczyć na szeroki zakres doradztwa technicznego począwszy od etapu koncepcji, aż do fazy wykonawczej projektu. Bosch od lat zwraca uwagę na proces przekazywania wiedzy projektantom i firmom partnerskim tak, aby mogli oni wykorzystać najnowsze rozwiązania przy tworzeniu koncepcji zabezpieczenia obiektów. Oprócz szkoleń i doradztwa technicznego Bosch oferuje także darmowy dostęp do aktualnych materiałów ułatwiających prace projektowe. Wszystkim zainteresowanym projektantom polecamy wizytę na stronie internetowej www.boschsecuritysystems.pl, gdzie znajdują się przydatne narzędzia projektowe dla każdej grupy produktów z oferty firmy Bosch.

Bezpośr. inf. Katarzyna Staroń
Robert Bosch
katarzyna.staron@pl.bosch.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony