Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Axis Partner Conference Polska 2014 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

 

axisTym razem polscy partnerzy firmy Axis Communications wraz z przedstawicielami firmy – Agatą Majkucińską, Janem Grusznicem i Iriną Kӓllberg Rӧnning udali się na zachodnie wybrzeże Szwecji, nad Morze Północne, do Stenungsbaden Yacht Clubu znajdującego się niedaleko Göteborgu.

 

 

IMG_7958_500

Celem wyjazdu była realizacja programu motywacyjnego i prezentacja firmy – pokazanie jej wizerunku. Zaprezentowanie firmy w ten sposób, od środka, uwiarygodnia ją w oczach jej partnerów biznesowych. Podczas kilku wspólnie spędzonych dni uczestnicy spotkania mieli szansę na wzmocnienie wzajemnych relacji. Przedstawiciele firmy mieli szansę lepiej poznać swoich biznesowych partnerów, klientów i ich oczekiwania. Przedstawiciele producenta zaprezentowali nowe produkty i wskazali trendy na przyszłość, która zapowiada się obiecująco. Firma Axis jest skoncentrowana na swoich klientach, stara się ich lepiej poznać, dowiedzieć się, jakie mają preferencje, a przede wszystkim podnieść poziom zadowolenia z produktów i usług, co oczywiście skutkuje zyskaniem lojalnych klientów, a co za tym idzie – zmniejszeniem ryzyka skorzystania przez nich z oferty konkurencji.

IMG_7949_500

Podczas wizyty w Lund, w siedzibie głównej firmy, partnerów powitał Ray Mauritsson, President & Chief Executive Officer. Dan Eriksson, Partner Program Manager A&E nad TPP, podczas krótkiej wycieczki po firmie pokazał, gdzie na co dzień pracownicy prowadzą prace badawczo-rozwojowe. Mieliśmy okazję zwiedzić między innymi laboratoria opracowujące nowe konstrukcje kamer i badające ich parametry. Zapoznaliśmy się z planowymi i systematycznymi działaniami, które są niezbędne do zapewnienia spełnienia wymagań dotyczących jakości końcowego produktu w procesie jego tworzenia. Po Axis Experience Center oprowadził partnerów Ryan Sykes (Event Marketing). Zgodnie z założeniem co roku eksponowane są w nim nowe produkty. Na koniec części szkoleniowo-edukacyjnej Erik Frӓnnlid (Director, Product Managment) omówił ofertę Axis oraz zaprezentował mające wkrótce pojawić się nowości. Ostatnim punktem programu pobytu w Lund była wizyta w Axis Configuration & Logistics Center. Oprowadził nas po nim nasz rodak mieszkający od dziecka w Szwecji, Michał Sienkiewicz (CLC1).

IMG_8069_500

Muszę przyznać, że podczas każdego pobytu w siedzibie firmy Axis Communications w Lund mam okazję zwiedzić nowe miejsca. Nawet pomieszczenia, w których już byłam, zostały później całkowicie zmienione. Tworzy się nowe pracownie lub przenosi już istniejące do lokali o większym metrażu.

Kolejne dni to pobyt w Stenungsbaden Yacht Club. Niezwykłe otoczenie, mnóstwo atrakcji, w tym spa, w którym można wypić drinka na tarasie, zrelaksować się w odkrytym basenie z podgrzewaną wodą i jacuzzi lub skorzystać z odnowy biologicznej i sauny. Jest to szczególne miejsce dla osób, które oczekują czegoś więcej niż napawanie się pięknymi nadmorskimi widokami. Pobliskie tereny są szczególnie atrakcyjne dla miłośników żeglarstwa. Ludzie przyjeżdżają tu nie tylko prywatnie. Organizuje się tu między innymi konferencje, kursy żeglowania i flyboardingu, wycieczki na sąsiednie wysepki. Nam zorganizowano przejażdżkę pontonami ze sztywnym dnem na jedną z wysp. Szczególnie polecam ten środek transportu miłośnikom naprawdę szybkiej jazdy i skoków po falach. Pontony mogą rozwijać prędkość nawet 100 km na godzinę.

Nasza grupa skorzystała również z szybkiego teoretycznego kursu żeglarskiego, a następnie wykorzystała tę wiedzę w praktyce. Pomimo braku czasu na szlifowanie zdobytych umiejętności wzięliśmy udział w zawodach. Ekipy walczyły z takim zaangażowaniem, że nie obyło się bez dwukrotnego alarmu „człowiek za burtą”. Strat osobowych nie było, do domu wróciliśmy w komplecie, cali i zdrowi.

IMG_7946_500

Region Västra Götaland to jedno z ciekawszych miejsc, jakie widziałam. Jest tam wiele małych, malowniczych wysepek. Jak już pisałam, odwiedziliśmy jedną z nich – Marstrand, gdzie główną atrakcją turystyczną jest twierdza Carlsten, którą mieliśmy okazję zwiedzić. Dowiedzieliśmy się o jej dramatycznej historii i jej głównym bohaterze, sprytnym złodzieju Lasse Mai. Na koniec wspięliśmy się na wieżę, skąd rozpościera się wspaniały widok na archipelag Marstrand. Widzieliśmy żaglówki wpływające do portu i wypływające z niego, a także liczne skaliste wysepki rozrzucone na błękitnym morzu. Na niektórych z nich wybudowano domy – typowo skandynawskie wiejskie domy inspirowane naturą – proste i piękne w swej prostocie i surowości.

Wieczorami tradycyjnie już dyskutowano o nowych dziedzinach współpracy oraz rozmawiano o doświadczeniach i wymieniano poglądy na temat rozwiązań proponowanych przez firmę Axis Communications.

Zachęcam do obejrzenia fotorelacji na www.zabezpieczenia.com.pl.

Teresa Karczmarzyk

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony