Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Axis Partner Conference Polska 2013 – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

 

axisWe wrześniu, tym razem na wyspie Ven w Szwecji, odbyła się kolejna konferencja połączona z bogatym programem rekreacyjnym, organizowana przez firmę Axis Communications – Axis Partner Conference Polska.

 

 

 

IMG_3082_500

Cykliczne wyjazdy partnerów, wybranych na podstawie osiągniętych wyników, to już stały punkt działalności firmy Axis. Firma traktuje go jako atrakcyjną formę szkolenia dotyczącego produktów Axis i ich zastosowań, a także nagrody za dobre wyniki sprzedaży i motywacji do dalszych efektywnych działań w tym zakresie.

Jak co roku kilkuosobowa grupa przedstawicieli firm, do których dołączyło dwoje redaktorów prasy branżowej, udała się do Lund, uroczego uniwersyteckiego miasteczka i głównej siedziby Axis Communications, w celu bliższego zapoznania się z działalnością firmy, planami dotyczącymi jej dalszego rozwoju, nowymi technologiami i produktami. Powitała nas Anna Forsberg – Regional Director na Wschodnią Europę, która podała zebranym aktualne informacje o korporacji oraz lokalnym rynku, za który jest odpowiedzialna. Opisała polski rynek i porównała go do innych w danym regionie.

Daniel Ferm – Produkt Manager Axis’a – zapoznał nas z nowościami, które ukażą się w najbliższej przyszłości, a także z produktami przeznaczonymi do ochrony obwodowej na przykładzie kamer termowizyjnych. Oprowadził partnerów po Axis Experience Center (co roku eksponowane są w nim nowe produkty). Następnie, co zawsze bardzo podoba się zwiedzającym, pokazał poszczególne pracownie oraz dział badań i rozwoju.

Mieliśmy okazję poznać Stanislava Guchię, który jest odpowiedzialny za rozwój kanałów sprzedaży i za tworzenie dobrych warunków do współpracy klientów końcowych, integratorów dostawców rozwiązań IT i firmy Axis. Tego typu współdziałanie zostało zainicjowane w Rosji i przynosi wymierne korzyści wszystkim współpracującym. Prelekcję na temat systemów usprawniających organizację handlu detalicznego z wykorzystaniem kamer Axis poprowadził Aleksey Mayorov, który od pewnego czasu kieruje zespołem przygotowującym rozwiązania systemowe przeznaczone dla sektora handlu detalicznego. Jedną z podstawowych korzyści uzyskiwanych dzięki zastosowaniu kamer Axis jest możliwość implementacji systemów analitycznych, dzięki którym obrazy z kamer dostarczają wielu dodatkowych informacji dotyczących liczby, wieku, płci klientów oraz umożliwiają tworzenie tak zwanych map cieplnych, które odzwierciedlają intensywność ruchu klientów na obserwowanych obszarach. Firma Axis oferuje oprogramowanie Axis Camera Companion, zdobywające ostatnio dużą popularność nie tylko na rynku handlu detalicznego, które idealnie nadaje się do obsługi niedużych instalacji zawierających maksymalnie 16 kamer. Oprogramowanie pozwala na sterowanie pracą kamer oraz na zarządzanie zarejestrowanym materiałem wizyjnym.

Wieczorem, po intensywnym programie dydaktycznym, udaliśmy się na spacer po Västra Hamnen, nowej mieszkaniowej dzielnicy Malmö, która powstała na dawnych terenach przemysłowych i portowych, blisko centrum, i która stała się wizytówką nowoczesnego Malmö. Jej największą atrakcją architektoniczną jest 190-metrowy wieżowiec mieszkalny Turning Torso mający 54 kondygnacje. Jest to drugi najwyższy budynek mieszkalny w Europie (po Triumph Palace w Moskwie). Zaprojektował go światowej sławy hiszpański architekt Santiago Calatrava. Gmach jest skręcony od podstawy aż do wierzchołka (najwyższe kondygnacje są obrócone względem najniższych o 90 stopni). Jest znakiem rozpoznawczym miasta. W pogodny dzień widać z niego piękną panoramę Malmö i jego okolic, Øresund Bridge, cieśninę, a nawet Kopenhagę. Znajdują się w nim czynszowe mieszkania z całodobową recepcją obsługującą mieszkańców (ewenement w Szwecji). Kolacja w Turning Torso, w towarzystwie przedstawicieli Axisa, była okazją do podziwiania zapierających dech w piersi widoków.

Ven (duń. Hven) to należąca do Szwecji wyspa, a może raczej wysepka, położona w cieśninie Sund między Danią a Szwecją (powierzchnia: 7,48 km²; długość: 4,5 km; szerokość: 2,4 km; 354 stałych mieszkańców), na której słynny duński astronom Tycho Brache spędził dwadzieścia jeden lat swojego życia, poświęcając się bez reszty nauce. Prowadził obserwacje nieba, dokonał istotnych odkryć dotyczących ruchu księżyca oraz komet. Obserwatorium astronoma to miejsce o niesamowitej atmosferze, spotęgowanej odpowiednio dobraną muzyką i oświetleniem.

IMG_3540_500

Na Ven popłynęliśmy promem. Na wyspie najpopularniejszym środkiem transportu – zarówno dla mieszkańców, jak i turystów – jest rower. Nie można zabrać tam auta. Prom przewozi jedynie zarejestrowane na Ven pojazdy, a jest ich tam zaledwie kilka. Życie na wyspie toczy się spokojnie, można tam całkowicie się zrelaksować. Mimo to niektórzy uczestnicy wyprawy nawet tam nie potrafili zapomnieć o biznesie i prowadzili przez swoje smartfony i telefony komórkowe rozmowy handlowo-biznesowe, a pierwsze pytanie, jakie padało w recepcji hotelu, dotyczyło możliwości podłączenia laptopów do Internetu.

Na wyspie nie ma policji. Widocznie nie jest potrzebna. Jest natomiast klub golfowy – pięknie zlokalizowany, z widokiem na cieśninę Sund. Przyjeżdżają do niego również emeryci. Koszty nie są wysokie. My również – po raz pierwszy – mieliśmy okazję pograć w tę ciekawą i niełatwą grę. Niektórzy złapali bakcyla i stwierdzili, że będą nadal ćwiczyć po powrocie.

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem wokół wyspy też bardzo się wszystkim podobała, bo widoki są tam bajkowe, a powietrze kryształowo czyste. Niektórzy korzystali z każdej wolnej chwili, aby wsiąść na rower i pojechać w nowo poznane, najpiękniejsze miejsca na wyspie, a pomimo jej niewielkich rozmiarów było ich całkiem sporo. Mieliśmy również okazję zwiedzić małą miejscową gorzelnię whisky, a następnie degustować jej produkty. Przedostatnim punktem programu była wyprawa kutrem rybackim na połów ryb w okolicznych wodach Bałtyku. Trudno opisać, jak dużą mieliśmy frajdę, wyciągając wędki z kilkoma rybami na haczykach na raz. Zapewne z upływem czasu piękne okazy będą w naszych wspomnieniach i opowieściach coraz większe. Przed odlotem do Polski zwiedziliśmy mały kopenhaski browar, zlokalizowany w drugim najstarszym parku rozrywki świata – Tivoli.

Agata Majkucińska – menadżer ds. kluczowych klientów – podczas pobytu na wyspie Ven zorganizowała dla grupy spotkanie podsumowujące wspólne działania. O zaletach uczestnictwa w Programie Partnerskim Axis opowiedział jeden z jego uczestników – Marcin Guziński. Nową, uproszczoną procedurę gwarancyjną Return Material Authorization (RMA) omówiła Agata Majkucińska. Jak co roku była też ankieta (stały punkt programu) zawierająca istotne dla menadżera ds. kluczowych klientów pytania. Szczere odpowiedzi uczestników corocznych Axis Partner Conferences umożliwiają lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań partnerów firmy. Bogata, ciągle uzupełniana oferta firmy Axis jest powiązana z silnym wsparciem technicznym, edukacją i otwarciem się na potrzeby instalatorów, inwestorów i końcowych klientów. To wszystko składa się na sukces firmy.

Teresa Karczmarzyk

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony