Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

ASIS International zorganizował VIII Europejską Konferencję Bezpieczeństwa

Printer Friendly and PDF

VIII Europejska Konferencja Bezpieczeństwa ASIS International odbyła się w dniach 26-29 kwietnia w Centrum Muzyczno-Konferencyjnym w Montreux (Szwajcaria).

312 specjalistów do spraw bezpieczeństwa, członków zarządów firm, konsultantów i oficjeli z 44 różnych krajów uczestniczyło w 30 sesjach edukacyjnych na najwyższym poziomie, poświęconym tematom sięgającym od bezpieczeństwa łańcucha zaopatrzeniowego do zbieżności bezpieczeństwa fizycznego i technologii informatycznych. Choć ze względu na kryzys ekonomiczny liczba delegatów była nieco mniejsza niż w latach poprzednich, nie wpłynęło to na wartość kontaktów towarzyskich i biznesowych zarówno dla delegatów, jak i wystawców.

Mówcą otwierającym była Dr. Sally Leivesley, dyrektor zarządzający NewRisk Limited, organizacji doradzających rządom i firmom w sprawach ryzyka katastrof. Dr. Leivesley wymieniła pięć głównych zagrożeń, którym dziś muszą przeciwstawić się specjaliści od zabezpieczeń: globalna recesja, globalny terror i zagrożenie wojną, dostępność energii, zaufanie publiczne, pandemie. Oczywiście ze względu na doniesienia o wybuchu świńskiej grypy większość jej wypowiedzi poświęcona była temu tematowi.

Następnego dnia, Jakob Scharf, szef duńskiej służby wywiadu i bezpieczeństwa (PET), omówił wzrastające zagrożenie terroryzmem w swoim kraju, wywołanym opublikowaniem w 2005 obrazków proroka Mahometa.

Kończącym kluczowym mówcą był Roland Billeter, prezes ADT Continental Europe. Według niego 18 z 27 członków UE pojawia się w czołowej trzydziestce rankingu przestępstw na głowę mieszkańca.

Konferencja obejmowała również sesje specjalnie przewidziane do omówienia tworzenia i wdrażania norm, jak i zdarzenia specjalnie przeznaczone dla ludzi z górnej półki profesji security – CSO (szefa zabezpieczeń).

Delegaci uczestniczyli również w zdarzeniach towarzyskich, takich jak przyjęcie powitalne w pałacu Fairmont Palace Le Montreux, czy przyjęcie prezydenckie w historycznym Chateau de Chillon.

ASIS (ASIS American Society for Industrial Security) ogłosiło również laureata europejskiej nagrody ASIS International 2009 za Nadzwyczajne Przyczynienie się do Bezpieczeństwa Społeczeństw, którym został ambasador Kai Eide za wysiłki na rzecz ustanowienia pokoju I stabilności na Bałkanach Zachodnich.

Bezpośr. inf. Michiel Gen
ASIS International European Bureau

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony