Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Stadion Miejski w Tarnowie już monitorowany

Printer Friendly and PDF

Stadion Miejski w Tarnowie jest to znany w tym mieście obiekt sportowy zwany przez mieszkańców Jaskółczym Gniazdem. Na piłkarsko-żużlowym stadionie swoje mecze rozgrywa piłkarska drużyna – Unia Tarnów. Odbywają się na nim także cyklicznie zawody żużlowe. Pojemność stadionu to łącznie prawie 15000 miejsc dla kibiców, gości i VIP-ów.

W maju 2015 UNICARD zrealizował zadanie: „Budowa monitoringu wizyjnego oraz systemu identyfikacji kibica na terenie Stadionu Miejskiego w Tarnowie-Mościcach w ramach zadania inwestycyjnego Przebudowa Stadionu Miejskiego”. Zakres prac obejmował między innymi: instalację systemu transmisji danych i dozoru wizyjnego, system identyfikacji kibica, wykonanie instalacji kablowej i elektrycznej na potrzeby projektowanych systemów. Dodatkowo wykonano utwardzenie terenu i zmiany przy ogrodzeniu i wygrodzeniach wynikające z montażu bramofurt wejściowych. Nowe bramy są wyposażone w urządzenia elektronicznej kontroli wejścia, które są częścią systemu identyfikacji kibica. Elektroniczny system identyfikacji kibiców obejmuje także ponad 100 kamer, które zapewniają kontrolę ruchu osobowego na stadionie.

Co to oznacza w praktyce dla kibica?
System zakłada zintegrowanie monitorowania i identyfikacji kibica. To zwiększy poziom bezpieczeństwa, ale oznacza również szybszy, łatwiejszy dostęp do stadionu. Każdy z kibiców będzie miał przypisane miejsce, sektor. Wstęp na mecz będzie możliwy wyłącznie na podstawie specjalnego, elektronicznego karnetu ze zdjęciem, który otrzyma każdy kibic – twierdzi Mateusz Banaś, dyrektor Centrum Projektów Niskoprądowych, UNICARD z Krakowa.

System działa bez zarzutu
Potwierdza to sam inwestor: – zakończono prace przy tworzeniu elektronicznego systemu identyfikacji kibiców na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach – system dozoru wizyjnego działa poprawnie – ocenia Rafał Nakielny, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miasta w Tarnowie.

Zadanie zostało zrealizowane w rekordowym czasie czterech miesięcy (od stycznia do maja 2015). Koszt inwestycji to prawie 2,4 mln złotych. Pieniądze wyasygnowano z budżetu miasta.

Bezpośr. inf. Anna Gagaczowska
UNICARD
tel.: 601867718
www.unicard.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony