Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Rekord Guinessa z kamerami Samsunga i platformą Mirasys

Printer Friendly and PDF

W dniach 12–19 kwietnia odbyła się próba bicia rekordu Guinnesa w biegu na bieżni mechanicznej w ciągu siedmiu dni. Wyzwanie podjął maratończyk Krzysztof Tumko. Bieg zakończył się sukcesem, a aktualny rekord długości trasy w biegu na bieżni to 823 kilometry. Jednym z warunków zaliczenia rekordu była ciągła archiwizacja wydarzenia przez cały czas jego trwania.Głównym zadaniem systemu dostarczonego przez firmy ProfiCCTV oraz S-Cabling było archiwizowanie obrazów z kamer jako dowodu pobicia rekordu Guinessa. Zarchiwizowany materiał wizyjny został dostarczony organizacji Guiness World Record, która m.in. na tej podstawie zatwierdziła pobicie rekordu. Kamery były skierowane na wyznaczone strefy bieżni.

Jako partner technologiczny wydarzenia firma ProfiCCTV zaprojektowała, dostarczyła i skonfigurowała system potrzebny do archiwizacji przebiegu imprezy. Całość została zorganizowana wspólnie z naszym partnerem – firmą S-Cabling z Leszna. Firma S-Cabling dostarczyła infrastrukturę kablową oraz specjalnie przygotowaną szafę serwerową CobiRack, niemieckiej firmy CobiNet.W Galerii Leszno, gdzie pobijany był rekord, zamontowano pięć kamer firmy Samsung Techwin, w tym kamery kopułkowe SND-6084 IP o rozdzielczości Full HD, które, dzięki wydajnemu procesorowi Wisenet III, strumieniowały najwyższej jakości obraz do dwóch serwerów jednocześnie oraz dostarczały strumienie wizyjne na stronę WWW. Nowością było zastosowanie kamery typu SNF-7010 z obiektywem typu rybie oko (ang. fisheye) o polu widzenia równym 360º umieszczonej na suficie. Zastosowano również kamerę SNB-6004 z obiektywem firmy D-MAX o ogniskowej regulowanej w zakresie od 8 mm do 80 mm służącą do zapisu szczegółowego obrazu wyświetlacza umieszczonego na bieżni przy zmiennych warunkach oświetleniowych.

Do transmisji wydarzenia na żywo wykorzystano dwa monitory wielkoformatowe umieszczone w sklepach należących do organizatora imprezy, a także udostępniono strumień wizyjny z jednej z kamer na stronie patrona medialnego.

Kamery były zasilane metodą PoE za pośrednictwem kabla UTP kategorii szóstej dostarczonego przez firmę CobiNet.Do archiwizacji materiału wizyjnego użyto dwóch wysokowydajnych serwerów HP z oprogramowaniem Mirasys. System Mirasys w sposób ciągły archiwizował obrazy z prędkością 25 klatek na sekundę równocześnie na dwóch serwerach w celu uzyskania redundancji zapisu. System został podłączony do zasilacza UPS w celu podtrzymania zasilania kamer i serwerów w przypadku awarii sieci energetycznej. Dzięki zastosowaniu kart pamięci umieszczonych w kamerach możliwa była ciągła rejestracja obrazów nawet w przypadku chwilowej utraty połączenia tych kamer z serwerami. Serwery z oprogramowaniem Mirasys zapewniały możliwość płynnego przeglądania nagrań bez utraty jakości i płynności jego rejestracji, a także pozwalały na wysyłanie strumieni wizyjnych o rozdzielczości Full HD do kilku klientów jednocześnie.

Bezpośr. inf. Michał Wilkoński
ProfiCCTV

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony