Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Hanwha Techwin Security Business Group nawiązuje globalne relacje partnerskie z liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji – firmą NVIDIA

Printer Friendly and PDF

Firma Hanwha Techwin (Security Business Group, prezes Lee Man-Seob) zawarła umowę o globalnej partnerskiej współpracy z firmą NVIDIA, która jest liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji, co przyczyni się do wzmocnienia konkurencyjności produktów i rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń, w których wykorzystuje się sztuczną inteligencję (AI – od ang. artificial intelligence).

Firma NVIDIA ma swoją siedzibę w Stanach Zjednoczonych i jest pionierem w dziedzinie nowoczesnej grafiki komputerowej. Osiągnęła sukces, projektując i produkując karty graficzne. Ostatnio NVIDIA wyprowadza technologię AI poza zamknięte pomieszczenia, wytwarzając procesory graficzne nie tylko do komputerów, lecz także do robotów i samochodów autonomicznych. Wykorzystują one algorytmy uczenia się (ang. deep learning).

Globalne partnerstwo umożliwi firmom Hanwha Techwin i NVIDIA planowanie współpracy dotyczącej platformy inteligentnej analizy treści obrazu, którą NVIDIA aktualnie rozwija.

Platforma firmy NVIDIA przeznaczona do inteligentnej analizy treści obrazu będzie obejmować procesory graficzne AI z algorytmami głębokiego uczenia maszynowego zastosowane w urządzeniach zabezpieczających (kamerach i nośnikach pamięci masowej). Dzięki temu możliwa będzie szybsza i dokładniejsza analiza materiału wizyjnego będącego źródłem informacji.

Hanwha Techwin będzie koncentrować się na rozwoju kamer AI i urządzeń pamięci masowej, które będą mogły autonomicznie wykrywać nietypowe ruchy i sytuacje w materiale wizyjnym dostarczanym przez kamery.

Współpraca z firmą NVIDIA to krok ku systemom bezpieczeństwa opartym na sztucznej inteligencji i dokładnemu uczeniu się, który wzmocni naszą technologiczną konkurencyjność na tym rynku – powiedział Lee Man-Seob, prezes i dyrektor generalny Hanwha Techwin Security Business Group.

Bezpośr. inf. Hanwha Techwin

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony