Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Dahua i Exar podpisują pierwszą umowę licencyjną dotyczącą HDCVI

Printer Friendly and PDF

Firma Dahua Technology z siedzibą w Hangzhou (Chiny) – przodujący producent i dostawca urządzeń do nadzoru wizyjnego – ogłasza podpisanie strategicznej umowy z firmą Exar, która w efekcie będzie uprawniona do wykorzystania HDCVI (High Definition Composite Video Interface). Zgodnie z warunkami tej umowy Exar otrzymuje licencję na projektowanie, produkowanie i sprzedawanie swoich produktów wykorzystujących HDCVI.Jako twórca i właściciel patentu firma Dahua uczyniła HDCVI światowym otwartym standardem, umożliwiając pełny dostęp do niego osobom trzecim, w tym konkurencyjnym przedsiębiorstwom. Współpraca z HDcctv Alliance umożliwi producentom przyczynienie się do wprowadzenia i rozpowszechnienia HDCVI 2.0.

Zhu Jiangming, wiceprezes wykonawczy w Dahua Technology, zwraca uwagę na to, że od kiedy HDCVI jest światowym standardem, a nie tylko jednym z analogowych rozwiązań HD, firma Dahua jest jeszcze bardziej pewna, że telewizja analogowa ma przed sobą przyszłość. Współpraca z Exarem to jeszcze jeden dobry przykład naszej otwartości i silnej determinacji.

Dzięki zastosowaniu interfejsu HDCVI w analogowych kamerach i rejestratorach wizyjnych można czerpać korzyści z obrazu o wysokiej rozdzielczości niewielkim kosztem. HDCVI umożliwia transmisję sygnału wizyjnego o wysokiej rozdzielczości na odległość przekraczającą 500 metrów standardowym kablem koncentrycznym – skomentował Louis DiNardo, prezes i dyrektor generalny w firmie Exar.

Exar dołącza do Dahuy, aby opowiedzieć się po stronie HDCVI podczas ustanawiania przemysłowego standardu, z którym mają być zgodne analogowe urządzenia do nadzoru wizyjnego umożliwiające uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazu. Obydwie firmy są członkami HDcctv Alliance, który promuje wykorzystywanie i dostosowywanie się producentów do standardu HDCVI. Urządzenia Exara wykorzystujące HDCVI są w pełni zgodne ze standardem HDCVI 2.0, co przekłada się na ich działanie i współpracę z innymi urządzeniami zgodnymi z tym samym standardem. Pierwszy produkt firmy Exar wykorzystujący HDCVI – moduł kamerowy generujący obraz w trybie 1080p – będzie wkrótce zademonstrowany.

Analogowe wizyjne systemy dozorowe, które zapewniają rozdzielczość HD, mogą być niezawodne i niekłopotliwe w eksploatacji, a ich ceny mogą być równie przystępne jak ceny systemów oferujących niższą rozdzielczość. Umowa firm Dahua i Exar zapoczątkowuje nowy etap w wykorzystywaniu analogowych metod transmisji sygnału wizyjnego. Wkrótce producenci sprzętu będą mieli możliwość wyboru dostawców komponentów przeznaczonych do produkcji urządzeń zgodnych ze standardem HDCVI 2.0. Obustronne zobowiązanie firm Dahua i Exar przyniesie korzyść producentom i użytkownikom końcowym – powiedział Todd Rockoff, dyrektor wykonawczy w HDcctv Alliance.

Bezpośr. inf. Dahua Technology

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony