Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Bosch Security Systems i Sony ogłaszają współpracę w dziedzinie dozoru wizyjnego

Printer Friendly and PDF

Bosch Security Systems i Sony Corporation podpisały umowę o partnerstwie. Obejmuje ona współpracę przy tworzeniu innowacyjnych produktów i rozwiązań w dziedzinie dozoru wizyjnego dla zastosowań związanych z bezpieczeństwem. Od początku 2017 roku obie spółki planują połączyć swoje kompetencje technologiczne, aby wspólnie pracować nad nowymi standardami rejestracji obrazu w wysokiej rozdzielczości, także w warunkach słabego oświetlenia. W ramach ogłoszonego partnerstwa klienci zainteresowani wizyjnymi systemami dozorowymi Sony – z wyjątkiem klientów w Japonii – będą obsługiwani przez sieć dystrybucji i marketingu spółki Bosch Security Systems. Współpraca partnerska między spółkami wymaga uzyskania zgody odpowiednich urzędów antymonopolowych.

     Wkładem Sony w planowaną współpracę będą wiodące kompetencje w dziedzinie jakości obrazu. Bosch wniesie swój know-how w dziedzinie innowacyjnych technologii wydajnej transmisji, ekonomicznego wykorzystania pojemności nośników danych oraz funkcji analizy treści obrazu, która standardowo jest zintegrowana w kamerach i umożliwia szybką i łatwą interpretację materiału wizyjnego. – Partnerstwo to zrewolucjonizuje branżę dozoru wizyjnego dzięki fuzji know-how i atutów dwóch wiodących w tym segmencie przedsiębiorstw. Klienci skorzystają na wyjątkowej jakości obrazu, jaką oferuje Sony, np. rozwiązaniach 4K w połączeniu z efektywnym zarządzaniem  transmisją oraz analizą treści obrazu oferowaną przez Bosch – powiedział Toru Katsumoto, zastępca prezesa działu Imaging Products and Solutions i prezes sektora Professional Products Group w spółce Sony Corporation. – To wyjątkowe partnerstwo przyczyni się także do zrealizowania planów Bosch w obszarze Internetu rzeczy. Kamery , a w szczególności rejestrowane przez nie dane odgrywają ważną rolę w dalszym rozwoju Internetu rzeczy. Kamery  można w pewnym sensie nazwać oczami Internetu rzeczy – powiedział Gert van Iperen, prezes działu branżowego Bosch Security Systems.

Klienci z branży dozoru wizyjnego Sony będą w przyszłości obsługiwani przez  zespół Sony ds. dystrybucji i marketingu w ramach organizacji Bosch Security Systems. Bosch zajmie się dystrybucją, wsparciem technicznym, obsługą klienta oraz szkoleniami prowadzonymi w różnych językach w ponad 50 krajach świata. – Globalna organizacja Bosch Security Systems i  zespół Sony ds. dystrybucji i marketingu będą obsługiwać klientów branży dozoru wizyjnego Sony, oferując im merytoryczne wsparcie i najwyższej jakości serwis, co przyczyni się do dalszego wzrostu – wyjaśnił van Iperen. Spółka Sony będzie w dalszym ciągu odpowiadać za rozwój i produkcję wyrobów dystrybuowanych pod marką Sony.

Bezpośr. inf. Bosch Security Systems

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony